Konferencja: „Rutyna i pragmatyzm? Doświadczenie codzienności w antycznej i średniowiecznej Europie” - zaproszenie


Fundacja na rzecz promocji nauki oraz rozwoju TYGIEL zaprasza na II Ogólnopolską Konferencję Naukową „Rutyna i pragmatyzm? Doświadczenie codzienności w antycznej i średniowiecznej Europie”, która odbędzie się w Lublinie, w Hotelu Campanile dnia 16 grudnia 2016 roku.

249172956370772e14ccOrganizowana w tym roku II edycja Konferencji to kontynuacja naukowych rozważań, jakie zostały zapoczątkowane podczas zeszłorocznego spotkania osób zainteresowanych tą tematyką. Po raz kolejny celem tego wydarzenia jest integracja środowiska naukowego, a także nawiązanie dyskusji na temat szeroko pojętych zagadnień dotyczących życia codziennego antycznych i średniowiecznych Europejczyków. Podczas Konferencji studenci, doktoranci, pracownicy naukowi oraz pasjonaci nauk historycznych, archeologicznych oraz pokrewnych, będą mieli okazję wymienić się swoimi doświadczeniami, poglądami oraz wygłosić referaty. Historia Europy, nawet ta najbardziej odległa, do dziś cieszy się dużym zainteresowaniem. Jest popularna zarówno wśród historyków, archeologów, jak i ludzi niezwiązanych z tymi dziedzinami nauki. Istotnym zagadnieniem dotyczącym społeczeństw, które przez wieki zamieszkiwały Stary Kontynent jest niewątpliwie ich życie codzienne. Wieloaspektowość tego zagadnienia sprawia, że jest to tematyka nad wyraz interesująca.

Więcej informacji:
www.historiacodziennosci.pl
www.facebook.com/rutynaipragmatyzm
kontakt@historiacodziennosci.pl

Program konferencji znajduje się w tym miejscu

patronat

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz