Sikorski Model Show 2017


Tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Modelarskiego Sikorski Model Show odbędzie się w dniach 13-14 stycznia 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Stalowej Woli. Podczas imprezy zostanie rozegrany konkurs modelarski.

Konkurs zostanie rozegrany w dwóch grupach:
1. Festiwalowa – z podziałem na klasy modeli oraz klasy wiekowe junior/senior - komisja sędziowska ocenia zgodnie z zasadą „podoba się – nie podoba się”, w tej grupie nie jest wymagana dokumentacja
2. Konkursowa – Konkurs Sikorski – konkurs punktowany, do zgłoszonego modelu należy dołączyć dokumentację

Program konkursu:

13 stycznia 2017 r.
- 12:00 – 19:00 – przyjmowanie modeli konkursowych
- 19:00 – 22:00 – ocena modeli
14 stycznia 2017 r.
- 8:00 – 11:00 – przyjmowanie modeli festiwalowych
- 11:30 – 14:30 – ocena modeli
- 16:00 – ogłoszenie wyników i uroczyste zakończenie

Konkurs ma charakter otwarty, mogą w nim uczestniczyć modelarze indywidualni oraz zrzeszeni. Celem Konkursu jest popularyzacja modelarstwa i wiedzy historycznej wśród dzieci i młodzieży.

Ponadto podczas imprezy przewidziano:

- konkurs modelarski
- wystawę figur w skali 1/6
- grupy rekonstrukcyjne
- wykłady dla miłośników militariów i modelarstwa
- warsztaty dla dzieci i młodzieży
- wystawę prac plastycznych
- ekspozycje: Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, Muzeum Orła Białego w Skarżysku Kamiennej
- giełda modelarska

Szczegóły: Sikorski Model Show 2017

* * *

Zobacz więcej ciekawych wydarzeń historycznych w naszym kalendarzu. Tam też znajdziesz informacje o tym jak zgłosić nam historyczne przedsięwzięcia, o których napiszemy lub zaproponować nam patronat medialny nad wydarzeniem.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz