Szturm Zamku w Tykocinie 2017


Stowarzyszenie Komputowa Chorągiew Stefana Czarnieckiego oraz Zamek w Tykocinie po raz piąty zapraszają na wydarzenie historyczne: „Szturm Zamku w Tykocinie”. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się 4 lutego.

Jest to jedyna w kraju zimowa inscenizacja historyczna, ukazująca wydarzenia z okresu Potopu. Jak co roku przedstawiona zostanie rekonstrukcje wydarzeń ze stycznia 1657 roku, kiedy tykociński zamek, znajdujący się w rękach Radziwiłłów, sprzyjających Szwedom, został oblężony oraz finalnie zdobyty przez siły hetmana Sapiehy.

Program:
13.00 - Msza w rycie łacińskim w Kościele pw. Świętej Trójcy
14.00 - Uroczyste otwarcie wydarzenia na Placu Czarnieckiego w Tykocinie
15.00 - Szturm Zamku w Tykocinie - widowisko historyczne
15.45-16.30 - Pokazy na zamkowym majdanie
16.30 - Bitwa po zmierzchu - widowiskowo światło-dźwięk na dziedzińcu Zamku
17.00 - Zakończenie

Szczegóły: Szturm Zamku w Tykocinie

* * *

Zobacz więcej ciekawych wydarzeń historycznych w naszym kalendarzu. Tam też znajdziesz informacje o tym jak zgłosić nam historyczne przedsięwzięcia, o których napiszemy lub zaproponować nam patronat medialny nad wydarzeniem.

Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum.Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz