Międzynarodowy Turniej Rycerski, Święto Wojciechowe i Jarmark Historyczny z okazji 800-lecia Opola


Wielki zjazd rycerstwa z całej Europy, inscenizacja bitwy pod Opolem z 1241 r., prezentacja rzemiosła średniowiecznego oraz Święto Wojciechowe to atrakcje przygotowane przez Opole z okazji 800-lecia nadania praw miejskich.

Turniej rycerski został zaplanowany na 28 kwietnia 2017 r. Natomiast 16 września w Opolu odbędzie się wielka parada historyczna z udziałem dzielnic miasta, organizacji pozarządowych, uczelni i szkół, artystów oraz sportowców. Jednocześnie Jarmark Franciszkański produktów regionalnych i rękodzieła artystycznego, a także prezentacja miast partnerskich Opola.

Ale to nie wszystkie historyczne atrakcje. W dniu 21 kwietnia w Opolu odbędzie się Święto Wojciechowe. Święto Patrona Opola połączone będzie z Wielkim Jarmarkiem Historycznym, spektaklem plenerowym o św. Wojciechu, spotkanie ze znanymi Wojciechami i Ogólnopolski Zjazd Wojciechów.

Obchody 800-lecia lokacji Opola to okazja do prezentacji jednego z najstarszych polskich miast, jego bogatej historii, wielokulturowości w tym kultury polskiej, czeskiej, austriackiej, niemieckiej, żydowskiej.

Szczegóły: opole800.pl

* * *

Zobacz więcej ciekawych wydarzeń historycznych w naszym kalendarzu. Tam też znajdziesz informacje o tym jak zgłosić nam historyczne przedsięwzięcia, o których napiszemy lub zaproponować nam patronat medialny nad wydarzeniem.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz