Krakowskie Muzeum Historii Fotografii przeniesie się do Zbrojowni


Kraków pozyskał od Agencji Mienia Wojskowego zabytkowy budynek Zbrojowni, który po remoncie stanie się nową siedzibą Muzeum Historii Fotografii.

Kraków za 6 183 240,75 zł brutto, z 50% bonifikatą nabył mającą 60 arów nieruchomość przy ul. Rakowickiej 22. Mieści się na niej zabytkowy budynek Zbrojowni, która była elementem austriackich koszar związanych z Twierdzą Kraków.

Jedyne w Polsce Muzeum Historii Fotografii zasługuje na szansę rozwoju, jaką niewątpliwie jest nowa siedziba. Rok 2016 jest wspaniałym czasem dla tego muzeum, rozpoczęliśmy przygotowania do procesu inwestycyjnego w budynku przy ul. Józefitów, a obiekt przy ul. Rakowickiej okazał się idealnym rozwiązaniem dla naszej instytucji, prezentacji własnych zbiorów, organizacji wystaw czasowych i programów dla publiczności – powiedział Marek Świca, dyrektor Muzeum Historii Fotografii.

W zabytkowym budynku warsztatów artyleryjskich Zbrojowni, po kapitalnym remoncie i adaptacji, planowane jest otwarcie głównej siedziby Muzeum Fotografii wraz z centrum wystawienniczo-edukacyjnym. Zakończenie inwestycji zakładane jest na przełom roku 2019/2020.

Muzeum Historii Fotografii im. Walerego Rzewuskiego w Krakowie obecnie mieści się w budynku przy ul. Józefitów 16. Gromadzi eksponaty z dziedziny fotografii, jej historii i techniki oraz sztuki fotograficznej. Aktualne zbiory muzeum liczą 80 tys. fotografii.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz