Odwiedź muzeum za symboliczną złotówkę


W niedzielę, 15 stycznia, Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie oferuje wszystkim spragnionym kultury, bilety specjalne do Muzeum w cenie 1 zł. To okazja, aby za symboliczną opłatą, spędzić niedzielny dzień w trochę inny sposób.

Szczególnie zachęcamy do spędzenia tego dnia z Kolekcją MOCAK-u.

Godz. 12 – oprowadzanie po wystawie Kolekcji MOCAK-u

Na ekspozycji pokazujemy dzieła artystów polskich i zagranicznych reprezentujących różne media, między innymi malarstwo, instalację, rzeźbę i wideo. O pracach opowie Betina Fekser z Działu Zbiorów. Udział w cenie biletu, nie obowiązują zapisy.

Godz. 12 – warsztaty dla dzieci w wieku 6–12 lat

Zajęcia plastyczne Znajdź różnice, podczas których uczestnicy poznają wybrane prace z Kolekcji MOCAK-u, między innymi instalacje Roberta Kuśmirowskiego i Stanisława Dróżdża oraz rzeźbę Mirosława Bałki. Celem spotkania będzie poznanie historii dzieł oraz zmian, jakim ulegały one w zależności od miejsca ekspozycji. Udział w cenie biletu, prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem: edukacja@mocak.pl lub telefonicznie: 12 263 40 29.

Dla najmłodszych zwiedzających przygotowaliśmy zeszyty edukacyjne z cyklu Twórcza Kolekcja, które można otrzymać w recepcji Muzeum.

Ponadto przy zakupie 12 numeru MOCAK Forum, poświęconego kolekcjom sztuki współczesnej i zjawisku kolekcjonowania, w MOCAK Bookstore każdy otrzyma w prezencie jeden z poprzednich numerów czasopisma.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz