Rekonstrukcja historyczna walk o Miechowice 1945


Na podwórku szkolnym byłego Gimnazjum nr 3 w Miechowicach w dniu 28 stycznia zostanie zorganizowana rekonstrukcja historyczna walk o Miechowice. Weźmie w niej udział kilkadziesiąt osób, które wcielą się w role żołnierzy i mieszkańców miasta.

Do Miechowic przyjadą grupy rekonstrukcyjne z Polski, Czech oraz Słowacji. W inscenizacji wezmą udział także aktorzy z Teatru DOMINO.

Rekonstrukcję poprowadzi Tomasz Świerdgał - szef grupy rekonstrukcyjnej Gruppe Mergen, która będzie najliczniejsza spośród wszystkich grup przybyłych do Miechowic.

Pod koniec II wojny światowej od 25 do 27 stycznia 1945 r. trwały walki o Miechowice. Armia Czerwona po wkroczeniu do miasta wymordowała 380 mieszkańców. Ponadto Armia Czerwona zniszczyła i rozgrabiła miechowicki pałac.

Miejsce: ul. Kasztanowa, Bytom
Data: 28 stycznia

Szczegóły: facebook.com/events/1218416021577256/

* * *

Zobacz więcej ciekawych wydarzeń historycznych w naszym kalendarzu. Tam też znajdziesz informacje o tym jak zgłosić nam historyczne przedsięwzięcia, o których napiszemy lub poprosić nas o patronat medialny nad wydarzeniem.

Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum.Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz