Już za kilka dni odbędzie się IV Turniej Polskiej Ligii Walk Rycerskich


W najbliższy weekend (11-12 lutego) w Szczecinie odbędzie się turniej Polskiej Ligii Walk Rycerskich. Obserwatorzy będą mieli okazję zobaczyć starcia zawodników, którzy staną naprzeciwko siebie, aby rozegrać pojedynki w formułach „full contact„ i ”last man standing”. Uczestnicy wyposażeni będą w zbroje inspirowane historycznymi źródłami, zaś wykorzystywać będą broń tępą.

To pierwsza taka impreza, która będzie miała miejsce w stolicy województwa zachodniopomorskiego. Do tej pory mieszkańcy mogli jedynie obserwować inscenizowane rekonstrukcje historyczne. Tym razem, każdy zainteresowany może być świadkiem walk w indywidulanych pojedynkach lub starciach grupowych (5 na 5). Wśród uczestników znajduje się aż osiem polskich drużyn, dwie z Czech oraz reprezentacje z Niemiec, Izraela i Danii. Chociaż zabrakło chętnych do stworzenia grupy ze Szczecina, to zawodnicy- gospodarze wesprą swoim udziałem drużynę Rycerz Łódź.

- To bardzo widowiskowa rywalizacja, która zawsze budzi duże emocje wśród kibiców- zachęca organizator Tomasz Osak ze Stowarzyszenia rekonstrukcji historycznej „Komandoria Chwarszczany”.

Poza samymi walkami, na spragnionych wrażeń pasjonatów rycerstwa czekają warsztaty, pokazy dawnych sztuk walki oraz liczne prelekcje. Dodatkowo organizatorzy zapraszają na koncert zespołu Stout oraz pokazy rzemieślników.

Turniej Polskiej Ligii Walk Rycerskich odbędzie się w hali przy ul. Narutowicza 17 w Szczecinie. Wstęp wolny.

Pełen program:

11 lutego, sobota:
10.30 Przegląd przez wieki
11.30 Pokaz Dawnych Europejskich Sztuk Walki
13.00 Oficjalne rozpoczęcie
13.30 Starcia pojedynkowe turnieju Polskiej Ligi Walk Rycerskich
14.30 Starcia grupowe turnieju Polskiej Ligi Walk Rycerskich
17.30 Pokazy DESW oraz prelekcje historyczne
19.00 Finały walk grupowych turnieju PLWR
20.00 Koncert zespołu Stout

12 lutego, niedziela:
12.00 Rozpoczęcie
12.30 Pokazy rzemieślników
14.00 Pokazy oraz trening DESW
16.00 Oficjalne zakończenie wydarzenia

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz