Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie wyróżniony w Poznaniu


Podczas targów Tour Salon w Poznaniu, który odbyły się w miniony weekend, Polska Organizacja Turystyczna wręczyła Certyfikaty dla Najlepszych Produktów Turystycznych w 2016 roku.

„Majestatyczny renesansowy zamek stał się prawdziwą sceną kulturalną Szczecina. Tutaj odbywają się pokazy filmowe, przedstawienia teatralne, wernisaże, promocje książek i koncerty” – czytamy w uzasadnieniu do wyróżnienia. Co prawda nie jest to najwyższa nagroda (czyli „Certyfikat”), ale mimo to Zamek Książąt Pomorskich został doceniony, jako jedyna atrakcja w województwie zachodniopomorskim.

Łącznie do konkursu zostało zgłoszonych aż 232 wyjątkowe miejsca z całej Polski. Najważniejszą nagrodę, czyli „Złoty Certyfikat 2016”, otrzymała Industriada - Święto Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego, w ramach której kopalnie, osiedla robotnicze, browary, fabryki otwierają swoje drzwi dla zwiedzających.

W tym roku Certyfikaty POT zdobyły również takie atrakcje jak m.in.: Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, Park Etnograficzny w Tokarni, Noc Kultury w Lublinie, Exploseum - wybuchowa historia do odkrycia w Bydgoszczy, Gdański Teatr Szekspirowski, Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera czy GREEN VELO Wschodni Szlak Rowerowy.

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie / By Cezarde62 - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=21797182

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz