I Wici w Mokrzeskach - zaproszenie


   W dniach 29 - 30 kwietnia, do niewielkiej miejscowości pod Brzeskiem zjadą się wojowie i rycerze, by spróbować swych sił w licznych turniejach i bitwach. Kto wyjdzie z nich zwycięsko? Krwiożerczy wikingowie czy może prawi rycerze?

W ostatni weekend kwietnia, na terenie miejscowości Mokrzyska (historyczna nazwa Mokrzeska), powstanie obozowisko złożone z kilkudziesięciu namiotów, bitewnych szranków i torów: łuczniczego oraz oszczepniczego. Na wezwanie stawi się ponad stu rekonstruktorów odtwarzających wikingów, Słowian, rycerstwo świeckie czy zakonne. Lecz zwołane wici to nie tylko walki i turnieje. To także prezentacja życia codziennego, gier i zabaw, rzemiosła oraz kuchni z okresu średniowiecza. Ponadto przez cały czas trwania wydarzenia będzie można spróbować swych sił w tworzeniu dłubanki (jednopiennej łodzi), pochodzącej z X/XI wieku a odnalezionej na terenie Mokrzysk.

Plan wydarzenia:

Sobota:
10:00 - otwarcie bram festiwalu dla turystów,
11:00 - oficjalne rozpoczęcie wydarzenia, powitanie drużyn, specjalnych gości, zapowiedź harmonogramu,
12:00 - turniej I vs I (eliminacje), turniej łuczniczy (eliminacje),
15:00 - bitwa na moście, czyli turniej V vs V (całość),
16:00 - krótki wykład dotyczący historii regionu,
17:00 - Bitwa o Mokrzeska,
18:00 - zakończenie pierwszego dnia festiwalu, zamknięcie bram.

Niedziela:
10:00 - otwarcie bram festiwalu dla turystów,
11:00 - finały turnieju I vs I oraz turnieju łuczniczego,
12:30 - turniej rzutu oszczepem,
15:00 - Bitwa o Mokrzeska,
16:00 - zakończenie drugiego dnia festiwalu i rozdanie nagród, zamknięcie bram

Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Na profilu "historia.org.pl" na Facebooku na bieżąco informujemy o nowych artykułach. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz