Inscenizacja historyczna w 600. Rocznicę Ślubu Władysława Jagiełły


Inscenizacja historyczna w 600. Rocznicę Ślubu Władysława Jagiełły odbędzie się 2 maja w Sanoku.

Początek o godzinie 16.30 na Placu św. Jana, a zakończenie inscenizacji na dziedzińcu sanockiego Zamku.

Program:

W sześćsetną rocznicę sanockiego ślubu Władysława Jagiełły z Elżbietą Granowską zapraszamy na inscenizację historyczną, w której oprócz pary królewskiej pojawią się tak znakomite postaci jak: arcybiskup lwowski Jan z Rzeszowa, księżna mazowiecka Anna, kwiat rycerstwa polskiego zasłużonego pod Grunwaldem - Dobiesław z Oleśnicy h. Dębno, Mikołaj Kmita h. Szreniawa, Jaksa z Targowisk h. Lis, Mszczuj ze Skrzynna h. Łabędź, i inni.

Po powitaniu królewskiego orszaku przez załogę sanockiego zamku, średniowieczny kuglarz zaprezentuje legendę o smoku, a główną atrakcją będzie turniej rycerski na cześć pary królewskiej. Nad przebiegiem rycerskich zmagań czuwał będzie królewski herold, który przybliży sylwetki znakomitych wojowników i ich związki z ziemią sanocką.

Miejsce: Sanok
Data i godzina:  2 maja 2017 r.
Szczegóły:  600. Rocznica Ślubu Władysława Jagiełły

* * *

Zobacz więcej ciekawych wydarzeń historycznych w naszym kalendarzu. Tam też znajdziesz informacje o tym jak zgłosić nam historyczne przedsięwzięcia, o których napiszemy lub zaproponować nam patronat medialny nad wydarzeniem. Możesz wysłać nam także Twoją relację z wydarzenia, którą chętnie opublikujemy.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz