Szwedzi w Otwocku Wielkim czyli Potop w Pałacu Bielińskich


W dniach 13-14 maja w Otwocku Wielkim odbędzie się Piknik Historyczny „Szwedzi w Otwocku Wielkim czyli Potop w Pałacu Bielińskich”.

Program:

13 maja 2016 r. (SOBOTA)
Godz. 12.00 - Otwarcie obozowiska wojskowego XVII w.
Zwiedzanie obozu, pokazy musztry oddziałów wojskowych, pogadanki o wojskowości dawnej, prezentacja broni i wyposażenia XVII żołnierza wojsk autoramentu polskiego i zagranicznego. Życie obozowe z demonstracją sztuki kulinarnej.
Godz. 14.00 - Salwa na otwarcie wydarzenia oraz prezentacja przybyłych grup
Godz. 20.00 - 21.00 - Wielka Bitwa o Pałac Bielińskich w Otwocku Wielkim, która przy huku dział i muszkietów oraz szczęku szabel stoczona będzie.
Godz. 21.00 – 22.00 Spotkanie i pogadanki z widzami
Godz. 22.00 – Zakończenie pierwszego dnia imprezy

14 maja 2017 r. (NIEDZIELA)
Godz. 10.00 – 14:00 - Otwarcie obozowiska wojskowego XVII w.
W trakcie trwania wydarzenia możliwość zwiedzania pałacu z przewodnikiem.

Miejsce: Otwock Wielki
Data i godzina: 13-14 maja 2017 r.
Szczegóły: mgok.karczew.pl

* * *

Zobacz więcej ciekawych wydarzeń historycznych w naszym kalendarzu. Tam też znajdziesz informacje o tym jak zgłosić nam historyczne przedsięwzięcia, o których napiszemy lub zaproponować nam patronat medialny nad wydarzeniem. Możesz wysłać nam także Twoją relację z wydarzenia, którą chętnie opublikujemy.

Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Na profilu "historia.org.pl" na Facebooku na bieżąco informujemy o nowych artykułach. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz