Biwak historyczny „Bitwa pod Strugą” 2017


Gmina Stare Bogaczowice, Miasto Szczawno Zdrój, Pałac Struga oraz Uzdrowisko Szczawno-Jedlina S.A. zapraszają na biwak historyczny „Bitwa pod Strugą” , który odbędzie się w dniach 12-14 maja.

W biwaku historycznym pod nazwą „Bitwa pod Strugą” wezmą udział profesjonalne Grupy Rekonstrukcji Historycznej epoki napoleońskiej na Dolnym Śląsku. Okres jaki obejmie biwak historyczny to lata 1806 do 1813.

Program:

12 maja (piątek)

12:00 Uroczystości pod Pomnikiem Ułanów Legii Nadwiślańskiej z udziałem pododdziału Wojska Polskiego, lokalnych władz oraz instytucji (apel, koncert orkiestry reprezentacji wojsk lądowych z Wrocławia, złożenie kwiatów pod pomnikiem). Organizatorem uroczystości jest Zarząd Towarzystwa Miłośników Szczawna-Zdroju

20:30 Projekcja Filmu „Popioły” w reżyserii Andrzeja Wajdy, miejsce - Dom Zdrojowy w Szczawnie-Zdroju

13 maja (sobota)

11:30-12:30 rekonstrukcja Bitwy pod Strugą, miejsce – pola pod Pomnikiem Ułanów

14:30 - 20:00 Zwiedzanie obozu rekonstruktorów, miejsce – teren Pałacu Struga

14 maja (niedziela)

10:00 Msza Święta, miejsce – Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szczawnie-Zdroju

11:00 Przemarsz Rekonstruktorów ulicami Szczawna Zdroju

11:30 Uroczyste zakończenie przemarszu w Centrum Szczawna Zdroju

Miejsce: Struga/Szczawno Zdrój
Data i godzina: 12-14 maja 2017 r.
Szczegóły: starebogaczowice.ug.gov.pl oraz na Facebooku

* * *

Zobacz więcej ciekawych wydarzeń historycznych w naszym kalendarzu. Tam też znajdziesz informacje o tym jak zgłosić nam historyczne przedsięwzięcia, o których napiszemy lub zaproponować nam patronat medialny nad wydarzeniem. Możesz wysłać nam także Twoją relację z wydarzenia, którą chętnie opublikujemy.

Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Na profilu "historia.org.pl" na Facebooku na bieżąco informujemy o nowych artykułach. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz