Piknik Rycerski w Tarnowicach Starych 2017


W Kompleksie Zamkowym w Tarnowicach Starych 14 maja 2017 r. odbędzie się Piknik Rycerski. Jedną z atrakcji imprezy będzie turniej rycerski na miecz i tarczę.

Teren Kompleksu Zamkowego Tarnowice Stare zostanie opanowany przez zbrojnych rycerzy, którzy po rozbiciu obozowiska, będą uczestniczyć w turniejowych zmaganiach, ku uciesze wiwatującej publiczności. Dzięki dofinansowaniu ze środków gminy Tarnowskie Góry udział w przygotowanych atrakcjach oraz pokazach jest bezpłatny.

Program:

13.00 – oficjalne rozpoczęcie z udziałem rycerzy i dam

14.00 – turniej rycerski na miecz i tarczę

15.00 – pokaz tańców dawnych

16.00 – pokaz rycerskiego rynsztunku

16.30 – Turniej Dam i Rycerzy

17.30- pokaz strzelania z broni czarnoprochowej

18.00 – Wielki Turniej Rycerski-turniej walki na bezpieczne miecze dla widzów

19.30- napad na obóz i potyczka

Miejsce: Tarnowice Stare
Data i godzina: 14 maja 2017 r.
Szczegóły: fundacjakomplekszamkowy.pl

* * *

Zobacz więcej ciekawych wydarzeń historycznych w naszym kalendarzu. Tam też znajdziesz informacje o tym jak zgłosić nam historyczne przedsięwzięcia, o których napiszemy lub zaproponować nam patronat medialny nad wydarzeniem. Możesz wysłać nam także Twoją relację z wydarzenia, którą chętnie opublikujemy.

Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Na profilu "historia.org.pl" na Facebooku na bieżąco informujemy o nowych artykułach. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz