Zaprojektuj monetę na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości i wygraj 20 tys.


Narodowy Bank Polski ogłosił konkurs na projekt monety upamiętniającej 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Do wygrania jest 20 tys. zł.

Zadaniem uczestników będzie opracowanie projektu graficznego monety kolekcjonerskiej z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Konkurs ma na celu promocję wartości kolekcjonerskich emitowanych przez NBP oraz wybór najciekawszej pracy konkursowej.

Autorowi najlepszej pracy Kapituła Konkursu przyzna nagrodę w wysokości 20 tys. zł brutto. Kapituła dokona oceny prac konkursowych w oparciu o następujące kryteria: kompozycja projektu; oryginalność i kreatywność pracy konkursowej; możliwość przełożenia projektu graficznego na technikę monetarną. Przed zgłoszeniem do Konkursu, w jego trakcie i po, praca konkursowa nie może być upubliczniona.

Konkurs trwa od dnia 11 kwietnia 2017 r. do dnia 14 czerwca 2017 r. Aby wziąć udział w konkursie należy mieć ukończone 16 lat. Regulamin dostępny jest tutaj.

Film promujący konkurs:

Źródło informacji: Konkurs na projekt monety upamiętniającej 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, nbp.pl

* * *

Informacje historyczne aktualizujemy codziennie. Znajdziesz je w naszym dziale wiadomości i jego kategoriach: nauce, kulturze, rekonstrukcji oraz polityce historycznej. Z kolei w naszym kalendarzu zobaczysz zbiór zbliżających się imprez historycznych. Natomiast jeśli chcesz nam wysłać newsa kliknij tutaj.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz