PREMIERA: „Frysztak i okolice. Podróż ze starą fotografią”


Na rynku wydawniczym pojawiła się nowość zatytułowana Frysztak i okolice. Podróż ze starą fotografią autorstwa Agaty Zahuty. To podróż w czasie. Za pomocą fotografii autorka przenosi czytelników do świata który już nie istnieje.

Książka jest publikacją  o charakterze albumowym. Zawiera on ok. 600 archiwalnych, często unikalnych fotografii. Jest to próba przedstawienia życia w czasach w których życie było na pewno cięższe niż dzisiaj, ale miało swój niepowtarzalny urok i koloryt. Czasów w których „nowoczesna” technika i mechanizacja rolnictwa pukały do drzwi  dworów i chałup.  Jest próbą przedstawienia  codziennego życia ludzi za pomocą fotografii. Fotografii która często jest jedynym wspomnieniem  ludzi, a także miejsc i zawodów, które odeszły już w zapomnienie. Fotografie Frysztaka i okolic (Cieszyna, Pułanki, Kobyle, Stępina, Wiśniowa itd.) były zbierane przez ok. 2,5 roku od mieszkańców tych miejscowości. Publikacja ta jest pierwszą z cyklu trzech Kolejne mają dotyczyć etnografii, kultury, życia codziennego, a także czasów wojny

Książka składa się z sześciu rozdziałów, a każdy z nich poprzedzony jest krótkim wprowadzeniem:

  • Dawny Frysztak
  • Okolice Frysztaka
  • Kamieniołomy
  • Mundurowe dzieci
  • Śladami kwatery Hitlera
  • Mycielscy w Wiśniowej

O autorce

Ur. w 1972 r. we Frysztaku. Absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. Kr. Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle oraz Medycznego Studium Zawodowego (kierunek położnictwo). Od 2010 r. pracuje w Wydawnictwie Ruthenus w Krośnie jako grafik komputerowy realizując swoje pasje. Interesuje się historią, fotografią, etnografią. Otwarta na ludzi i świat.

Tytuł: Frysztak i okolice. Podróż ze starą fotografią
Autor: Agata Zahuta
Wydawnictwo: Ruthenus
Liczba stron: 288
ISBN: 978-83-7530-481-7
Data premiery: 2017
Cena: 65 zł

* Zakupu książki można dokonać pod adresem email: agata_zahuta@interia.pl lub telefonicznie pod numerem: 665 844 758

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz