„Podróż z Gandalfem” w Zamku w Ogrodzieńcu - zaproszenie


13 sierpnia 2017 w malowniczo usytuowanym Zamku w Ogrodzieńcu odbędzie się „Podróż z Gandalfem„ – zabawa z bohaterami ”Władcy Pierścieni” na terenie Grodu na Górze Birów.

Od teraz Góra Birów nie będzie już taka jak dawniej. Wśród leśnych zakamarków i białych skał czai się nienazwane zło prosto z Mordoru. Do tej pory góra która lśniła blaskiem białego miasta Minas Tirith, stała się celem sił Saurona i Sarumana. Zjednoczony sojusz dwóch wież, wystawi na próbę śmiałków którzy odważą się im sprzeciwić. Wsparcie zapewnią najznamienitsze charaktery w Śródziemiu, jednakże to od powstałych drużyn zależeć będzie los tej krainy. Przybywajcie więc walczyć za Gondor, za Rohan, za zielone Shire i za lasy Lothlorien! To od waszej odwagi i śmiałości zależeć czy światło wygra nad ciemnością!

Co wydarzy się podczas Podróży z Gandalfem ?

 • Lotlorien - strzelanie z łuku do sylwetek orków przy pomocy efliego animatora. Elficka kraina słynąca z doskonałych łuczników, to dobry sprawdzian dla wszystkich tych którzy pierwszy raz będą mięc do czynienia z łukiem. Barwne sylwetki orków zaczająnych w leśnej głuszy, to świetny początek przygody w krainach Śródziemia
 • Jaskninia Szeloby - Mieszkająca przy przełęczy Cirith Ungol ogromna pajęczyca łapie w swe odnóża każdego kto wpadnie w jej sieć. Zadaniem drużyny jest przejście sieci w taki sposób, by nie dać się złapać ani zauważyć.
 • Zagadki Golluma - pokraczna istota, która by puścić z życiem Bilba zagrała z nim w zagadki. Nasz Gollum również poprowadzi gry logiczne i każdy kto będzie chciał przejść te zadanie, będzie musiał wysilić swój umysł.
 • Sielanka Shire - piękny letni dzień w Shire, sprzyja codziennym rozrywką Hobbitów. Te słynące z łakomstwa istoty, ochoczo wybierają się nad rzeki by złowić rybę. Rodzinna zabawa zręcznościowa, pomoże niziołkowi by na jego stół trafiła pyszna kolacja.
 • Bitwa o Minas Tirith - aby poznać świat Śródziemia, dobrze stanąć po każdej ze stron. W tym zadaniu trzeba kruszyć mury stolicy Gondoru przu użyciu najprawdziwszej katapulty! Kompleksowa obsługa maszyny przez złośliwego orka!
 • Jeźdźcy Rohanu - w tej samej bitwie, staniemy także po drugiej stronie barykady by w spektakularnej szarży, najzacniejszych jeźdźców zmierzyć się z latającym Nazgulem. W pojedynku jeździec kontra Czarnoksiężnik z Angmaru może być tylko jeden zwycięzca. Za królem Theodenem! Za Rohan!
 • Aragorn vs. Uruk-hai - Podczas postoju na Amon Hen na Drużynę Pierścienia napada oddział Uruk-hai. Drużyny zostają rzucone w wir walki, a na pomoc im przybiega Aragorn który wręcza im oręż. Oby tylko nikt nie skończył jak Boromir podczas tej zasadzki...
 • Khazadzka sprawność - Krasnoludy to urodzeni sprinterzy, niebezpieczni na krótkich dystansach, jednakże najbardziej niebezpieczni są dzierżąc w dłoni topór. Jednak obycie z tą bronią wymaga nie lada wprawy, ale nieco grubiański krasnolud na pewno chętnie pomoże, pokaże, nauczy.
 • Gandalf Biały- jeden z Istari, zna ten świat jak mało kto. To on zaprasza to udziału w przygodzie, tak jak kiedyś zaprosił do wyprawy Bilba. W przypadku nagłego męstwa i chęci przygody, Gandalf może podrzucić do Śródziemia swoim Gandalfobusem. Oczywiście z soundtrackiem z filmu w głośnikach.
 • Elfia zręczność - czyli warsztaty kuglarskie dla każdego. Czym była by biesiada bez tancerzy, żonglerów i ludzi na szczudłach. Ulokowani na majdanie grodu kuglarze nauczą kilku kuglarskich sztuczek.
 • Gandalf Szary - podczas całego dnia w Śródziemiu, będzie przemieszczać się pomiędzy drużynami, komentując i udzielając wskazówek.

Impreza odbywać będzie się w godzinach 11:00 - 18:00

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz