Już dziś w Radiowej Trójce specjalna audycja radiowa o Kościuszce


W niedzielę 15 października mija 200 rocznica śmierci Tadeusza Kościuszki. Najbliższy program „Historie jak z książki” w radiowej Trójce (poniedziałek 9.10 godz 23.06) poświęcony zostanie tej postaci.

Gościem audycji będzie Wojciech Kalwat z Muzeum Historii Polski, kurator wystawy „Kościuszko- człowiek idei”, którą można oglądać obok budynku Narodowego Banku Polskiego przy Placu Powstańców Warszawy.

Dużą część audycji zajmie temat upamiętniana Naczelnika w sukmanie – m.in.  jego obecność w sztuce, literaturze, muzyce. Nie zabraknie opowieści o wątkach osobistych a prof. Michał Kopczyński opowie o relacjach Kościuszko a …pieniądze. Posłuchamy próbki wystąpień Kościuszki w wykonaniu aktora Starego Teatru Ryszarda Łukowskiego.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz