#dziedzictwo. 6 wyjątkowych debat o naszej tożsamości


Już 11 listopada w TVP Historia rozpocznie się cykl sześciu wyjątkowych debat poświęconych polskiej tożsamości, które poprowadzi Piotr Legutko, Dyrektor TVP Historia.

Będą one wprowadzeniem w rok jubileuszowy, związany z setną rocznicą odzyskania niepodległości. Wyjątkowość debat podkreśla także miejsce, gdzie będą się toczyć – Muzeum Narodowe w Krakowie i przestrzeń wystawy #dziedzictwo.

Kolejne debaty poświęcone będą naszej zmieniającej się przez wieki geografii i jej wpływie na tożsamość, językowi, który pozwolił ją zachować, obywatelom, którzy jej bronili. Debatować będziemy także o pomysłach na polskie państwo, naszej religijności i potędze polskiego smaku.

Zaproszenie od TVP Historia przyjęli m.in.: prof. Maria Korytowska, Joanna Wnuk-Nazarowa, prof. Piotr Franaszek, prof. Tomasz Gąsowski, Robert Kostro, prof. Zdzisław Krasnodębski, prof. Andrzej Nowak, prof. Andrzej Waśko, Bronisław Wildstein, Paweł Rojek.

Narratorem wprowadzającym w każdy z tematów będzie dr hab. Andrzej Szczerski, zastępca dyrektora Muzeum Narodowego w Krakowie ds. naukowych, a zarazem pomysłodawca i kurator wystawy.

Debata  „#dziedzictwo” od 11 listopada, TVP Historia, godz. 17:25

Kolejne odcinki w soboty o godz. 17:25

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz