Powstanie Styczniowe 155 lat później - inscenizacja historyczna


Dla upamiętnienia 155. rocznicy obchodów Powstania Styczniowego Muzeum Wsi Lubelskiej i Stowarzyszenie Historyczne „Ćwieki„ ze Starościna organizują inscenizację historyczną ”Powstanie Styczniowe 155 lat później”, która odbędzie się w niedzielę, 21 stycznia 2018 r. na terenie lubelskiego skansenu.

Wydarzenie zapoczątkuje patriotyczna msza święta w intencji powstańców oraz inscenizacja złożenia przysięgi powstańczej i odczytanie manifestu z 1863 roku.

Program:

  • 11:00 – 14:00
  • 11:00 patriotyczna msza święta
  • 12:00 inscenizacja złożenia przysięgi powstańczej i odczytanie manifestu z 1863 r.
  • 12:30 scenki rodzajowe z życia obozu: odlewanie kul, kucie kos, pokaz broni czarnoprochowej przygotowanie opatrunków, gotowanie posiłków w kotłach i inne
  • 13:30 poczęstunek

Na wydarzenie obowiązują bilety wstępu do Muzeum

Miejsce: Lublin
Data i godzina:  21 stycznia 2018 r., godz. 11.00
Szczegóły: skansen.lublin.pl

* * *

Zobacz więcej ciekawych wydarzeń historycznych w naszym kalendarzu. Tam też znajdziesz informacje o tym jak zgłosić nam historyczne przedsięwzięcia, o których napiszemy lub zaproponować nam patronat medialny nad wydarzeniem. Możesz wysłać nam także Twoją relację z wydarzenia, którą chętnie opublikujemy. Bądź na bieżąco i polub nas także na Facebooku.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz