DO WYGRANIA: Seria „Projekt Szekspir”!


Projekt Szekspir to jedyna w swoim rodzaju seria książek - dzieła Williama Szekspira opowiedziane na nowo. Seria ukazuje się nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego.

 

Zadania konkursowe

By mieć szansę na wygranie jednego z dwóch zestawów książek z serii Projekt Szekspir należy w terminie do 31 marca 2018 r. poprawnie odpowiedzieć na pytania:

  1. Ilu władcom Anglii poświęcił swoje dzieła William Szekspir?
  2. Jak brzmiały nazwiska głównych bohaterów tragedii Romeo i Julia?
  3. Proszę podać tytuł ulubionej sztuki Szekspira i krótko uzasadnić swój wybór.

Odpowiedzi należy przesyłać na adres: konkursy@historia.org.pl. Szczegóły znajdziesz w ramce na dole strony.

TUTAJ możesz zobaczyć wszystkie aktualnie trwające konkursy, które organizujemy. Natomiast wyniki opublikujemy na tej stronie.

Nagrody

Dwa zestawy książek z serii Projekt Szekspir (Otello, Burza, Poskromienie złośnicy, Kupiec wenecki, Zimowa opowieść), która ukazała się nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego.

Z okazji przypadającej w 2016 roku 400. rocznicy śmierci Szekspira brytyjski wydawca Hogarth Press zaprosił do współpracy bestsellerowych pisarzy. Powierzył im opowiedzenie na nowo najbardziej znanych dzieł wielkiego dramaturga. Owocem ich pracy i talentów literackich jest kolekcja współczesnych powieści, które zostaną wydane w kilkunastu językach na całym świecie. W Polsce książki ukażą się pod szyldem Projekt SZEKSPIR. Cały projekt został objęty patronatem medialnym przez Lubimyczytać.pl, AMS, British Council i Kraków Miasto Literatury.

Autorzy biorący udział w projekcie:

ZIMOWA OPOWIEŚĆ ● Jeanette Winterson

KUPIEC WENECKI ● Howard Jacobson

POSKROMIENIE ZŁOŚNICY ● Anne Tyler

BURZA ● Margaret Atwood

MAKBET ● Jo Nesbø (w przygotowaniu)

OTELLO ● Tracy Chevalier

HAMLET ● Gillian Flynn (w przygotowaniu)

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz