Gdańskie Debaty Obywatelskie


„Polska! Polska! – ale jaka?” – w Gdańsku od listopada ubiegłego roku możemy uczestniczyć w Gdańskich Debatach Obywatelskich, odbywających się co miesiąc w Ratuszu Głównego Miasta (Wielka Sala Wety). W poprzednich miesiącach prelegentami byli m.in. Adam Michnik, Andrzej Friszke, Aleksander Hall, Aleksander Smolar czy Andrzej Leder.

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości jest doskonałą okazją do zorganizowania różnego rodzaju imprez patriotycznych, eventów obywatelskich oraz… dialogu. W ciągu najbliższych miesięcy każdy z nas może wciąż udział w następujących debatach:

10 kwietnia 2018

Mity polityczne – wczoraj i dziś (Marcin Napiórkowski)

8 maja 2018

Maj 1926 – utracone szanse polskiej demokracji (Wiesław Władyka)

12 czerwca 2018

Obywatele RP. Swoi i obcy (Krzysztof Czyżewski)

11 września 2018

Kościół w Polsce (Adam Szostkiewicz)

9 października 2018

Dziedzictwo i nowoczesność. Polska i Polacy 1918 – 2018 (Stefan Chwin)

6 listopada 2018

1918 – 2018 – Kultura polska w kulturze świata (Krzysztof Pomian)

Miejsce: Ratusz Głównego Miasta (Wielka Sala Wety)
Godzina: 18:00

Nasza redakcja postanowiła przyjrzeć się Gdańskim Debatom Obywatelskim oraz dzielić się z naszymi czytelnikami relacjami z powyższych wydarzeń.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz