XV Najazd Barbarzyńców – Igrzyska Władców w Zamku Ogrodzieniec 2018


W dniach 26-27 maja 2018 r. na Zamek Ogrodzieniecki Barbarzyńcy przypuszczą atak. Na rozległym przedzamczu swoje obozowiska założą wojowie słowiańscy, wikingowie, Bałtowie, Celtowie i inni.

W programie m.in. pokazy walk, pokazy rzemieślnicze, koncerty muzyki z epoki oraz wielka bitwa władców.

Międzynarodowy Festiwal Kultury Wczesnego Średniowiecza „XV Najazd Bar­barzyńców - Igrzyska Władców” to widowiskowa impreza prezentująca kultury europejskie wczesnych wieków średnich. Na rozległym przedzamczu swoje obozowiska zakładają wtedy wojowie słowiańscy, Wikingowie, Bałtowie, Celtowie i in. W programie m.in. pokazy walk, pokazy rzemieślnicze, koncerty muzyki z epoki oraz wielka bitwa władców. Tegoroczna edycja imprezy zakłada podzielenie odtwórców na dwa rywalizujące ze sobą obozy Północy i Południa. Rekonstruktorzy z 16 krajów świata pod przewodnictwem swoich władców rywalizować będą ze sobą w różnych konkurencjach , a specjalnie powołane jury wyłoni zwycięzców. W czasie imprezy będzie miał też miejsce cykl wykładów prowadzonych przez pracowników uniwersyteckich i muzealnych. Dodatkową atrakcją będzie koncert zespołu Lord Wind.

Miejsce: Zamek Ogrodzieniecki, Podzamcze
Data i godzina: 26-27 maja 2018 r.
Szczegóły: zamek-ogrodzieniec.pl

* * *

Zobacz więcej ciekawych wydarzeń historycznych w naszym kalendarzu. Tam też znajdziesz informacje o tym jak zgłosić nam historyczne przedsięwzięcia, o których napiszemy lub zaproponować nam patronat medialny nad wydarzeniem. Możesz wysłać nam także Twoją relację z wydarzenia, którą chętnie opublikujemy. Bądź na bieżąco i polub nas także na Facebooku.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz