Zapowiedź: „Jaksa” J. Komuda


Pierwsze fantasy autorstwa Jacka Komudy! Zanurz się w opowieści o świecie, gdzie dzielni wojowie stają naprzeciw strzyg i upiorów. Gdzie walka o władzę między ludźmi toczy się równie zażarcie, co walka między starymi a nowymi Bogami. 23 maja nakładem wydawnictwa Fabryka Słów ukaże się książka „Jaksa”. Patronat medialny nad publikacją sprawuje Historia.org.pl - Polski portal historyczny.

Królestwo Lendii pada stratowane kopytami koni koczowników. Kiedy giną rycerze i palatyni, wybucha bezlitosny bunt poddanych i niewolnych. W leśnych ostępach rosną w siłę Starzy Bogowie - rzeźbieni w drewnie i kamieniu, a nie słowami modlitwy. Dochodzi do starcia Pola i Lasu. Bój będzie okrutny. Czy Lendia upadnie i zarośnie, stając się pierwotną, niezmierzoną puszczą, po której kroczyć będą biesy, strzygonie i wizguny?

Ojciec Jaksy podstępem zabił na Rabym Polu kagana Gorana Ust Duuma . Za to właśnie nakazano wytrzebić cały ród Drużyców. Zginęli prawie wszyscy, a głowy jego wuja i matki ozdobiły Wielką Jurtę nowego kagana. Ocalało jedno dziecko- on. Jaksa jest ostatni. Zaszczute dziecko wyrosło na wojownika twardego niczym skała i bezlitosnego niczym miecz. Niebezpiecznego jak strzyga. Za nim zostają tylko zgliszcza i trupy. Ale wieczna ucieczka nieuchronnie dobiega końca. Jeszcze pogańskie psy zaskamlą, gdy dopadną swej ofiary.

Tytuł: „Jaksa”
Autor: Jacek Komuda
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Liczba stron: 400
ISBN: 9788379643288
Data wydania: 23 maja 2018
Cena: 39,90 zł

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz