Majówka z Łukiem i Koniem Grunwald 2018 - VII Międzynarodowe Zawody Historycznego Łucznictwa Konnego


Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku w dniach 3-6 maja 2018 r. zaprasza na „Majówkę z łukiem i koniem” - VII Międzynarodowe Zawody Historycznego Łucznictwa Konnego.

Wydarzenie, które odbywać się będzie na Polach Grunwaldu dniach 3-6 maja 2018 r. niewątpliwie stanie się istotnym punktem na mapie kulturalnej Województwa i przyczyni się do promocji Regionu na skalę ogólnoeuropejską.

Jednak tegoroczna edycja „Majówki z łukiem i koniem” przeprowadzona zostanie przede wszystkim, pod znakiem Toru Polskiego. Tor Polski, czyli nasza narodowa konkurencja, polega na tym, że zawodnik galopuje na koniu po krętym torze. W tym roku, w związku z rosnącym zainteresowaniem, poświęcone zostaną jej aż 2 dni zawodów. Jest to szczególnie interesująca dyscyplina sportowa, która wymaga szczególnych umiejętności jeździeckich.

Liczymy na Państwa udział i rozpowszechnienie informacji o tej prestiżowej i ciekawej inicjatywie.

W załączeniu przesyłam, do wykorzystania, plakat zawierający wszystkie najważniejsze informacje dotyczące wydarzenia.

Program: 

3 maja 2018 - czwartek
9:00 – 15:00
Tor Polski nr 1

4 maja 2018 - piątek
9:00 – 18:00
Konkurencja Węgierska

5 maja 2018 - sobota
10:00 – 17:00
Konkurencja Koreańska

6 maja 2018 - niedziela
9:00 – 15:00 Tor Polski nr 2
16.00-18.00
Ceremonia zamknięcia

Miejsce: Stębark
Data i godzina: 3-6 maja 2018 r.
Szczegóły: muzeumgrunwald.fbrothers.com

* * *

Zobacz więcej ciekawych wydarzeń historycznych w naszym kalendarzu. Tam też znajdziesz informacje o tym jak zgłosić nam historyczne przedsięwzięcia, o których napiszemy lub zaproponować nam patronat medialny nad wydarzeniem. Możesz wysłać nam także Twoją relację z wydarzenia, którą chętnie opublikujemy. Bądź na bieżąco i polub nas także na Facebooku.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz