Trwają mistrzostwa świata sportowych walk rycerskich federacji IMCF. Polska z pierwszym medalem


Maja Celińska pierwszego dnia mistrzostw świata w sportowych walkach rycerskich federacji IMCF zdobyła dla Polski srebrny medal. Natomiast męska drużyna w walkach 10 vs 10 z pierwszego miejsca w grupie awansowała do etapu play off.

Miastem gospodarzem Mistrzostw Świata Federacji IMCF jest Perth, miasto będące niegdyś stolicą Szkocji. Walki odbywają się na terenie Scone Palace, gdzie przed wiekami byli koronowani szkoccy królowie. Można je oglądać na Facebooku federacji.

Pierwsze srebro

Maja Celińska srebrny medal zdobyła w konkurencji broni drzewcowej. W finale uległa reprezentantce Quebecu, który jako prowincja Kanady jest samodzielnym członkiem federacji IMCF.

Polacy mocni w drużynie

W drużynowych walkach rycerskich w kategorii 10 vs 10 Polacy pokonali Szwedów, Szkotów i reprezentację Stanów Zjednoczonych. Tym samym z pierwszego miejsca Rycerska Kadra Polski awansowała do etapu play off, gdzie są także kadry: Niemiec, Francji, USA, Finlandii, Australii, Anglii i Szwecji.

Klasyfikacja medalowa po pierwszym dniu walk

Kraj Złoto Srebro Brąz Suma
Quebec 1 1 2
USA 1 1
Polska 1 1
Anglia 1 1
Dania 1 1

Bitwa Narodów 2018

Polska jako członek dwóch federacji rycerskich wystawia reprezentację na mistrzostwa świata każdej z nich. W dniach 3-6 maja Rycerska Kadra Polski podczas Bitwy Narodów - Mistrzostw Świata Federacji HMB zdobyła osiem medali: srebro Agnieszka Lasota (miecz i tarcza), srebro Marcin Waszkielis (miecz i tarcza), brąz Małgorzata Zięblińska (miecz długi) i dwa srebra Krzysztof Szatecki (miecz długi, Pro Fights), srebro Robert Szatecki (Pro Fights), brąz Marcin Janiszewski (Pro Fights). Finały HMB w tym roku odbyły się we Włoszech.

Rycerska Kadra Polski jest członkiem Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz