Misja Wschód ponownie w Ogrodniczkach!


1-go czerwca rozpocznie się ósma edycja Podlaskiego Pikniku Militarnego „Misja Wschód”. Ta trzydniowa impreza jest największym we wschodniej Polsce i jednym z największych w kraju wydarzeń o tematyce militarno-historycznej.

Kilkuset rekonstruktorów i odtwórców historycznych z kraju i zagranicy, przejażdżki pojazdami militarnymi, pokazy dynamiczne, rekonstrukcje – tego nie zabraknie w tym roku! Tradycyjnym rozpoczęciem Pikniku –  1 czerwca – będzie pokaz militarny na Rynku Kościuszki w Białymstoku (godz. 10.00-16.00) oraz parada pojazdów militarnych ulicami miasta (od godz. 17). Ten sam dzień w Ogrodniczkach k. Białegostoku organizatorzy poświęcą najmłodszym, obchodzącym swoje święto. Przejażdżki, „skakańce”, gry i zabawy, malowanie sprzętu militarnego – to tylko niektóre z atrakcji dla dzieci.

2 i 3 czerwca to dalsza część piknikowego spotkania w Ogrodniczkach: prezentacja służb mundurowych, pokazy współczesnych oraz historycznych oddziałów militarnych, historyczne dioramy obejmujące różne epoki, rekonstrukcja potyczki z 1944 r. (niedziela), spotkania z ciekawymi gośćmi. Piknik to także możliwość zobaczenia ciężkiego współczesnego sprzętu wojskowego: w tym wyjątkowa okazja na spotkanie z armatohaubicą Krab wraz z wozem dowodzenia oraz półgąsienicowym half trackiem Sd.Kfz.

Organizatorami  Podlaskiego Pikniku Militarnego  „Misja Wschód„  są : Stowarzyszenie ”Czemu by nie”, Miasto Białystok, Muzeum Wojska w Białymstoku oraz Gmina Supraśl. Rok temu wzięło w nim udział około 45 tysięcy osób. Szacujemy, że w tym roku może być to podobna liczba.

Szczegółowy program: www.piknikmilitarny.pl

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz