Pol-Int – naukowa platforma wiedzy o Polsce


Pol-Int to platforma informacji i międzynarodowej komunikacji w dziedzinie badań nad Polską z zakresu nauk humanistycznych i społecznych. Celem platformy jest popularyzowanie wiedzy o Polsce, wspieranie transgranicznej współpracy naukowej i interdyscyplinarnych badań oraz udostępnianie ich wyników na zasadzie open access w międzynarodowym środowisku badawczym.

 

Platforma oferuje informacje na temat najnowszych publikacji, konferencji, ofert pracy naukowej, stypendiów i grantów oraz calls for papers. Na stronie pojawiają się również recenzje nowości wydawniczych oraz sprawozdania z wydarzeń. Informacje publikowane na stronie są rozsyłane przez newsletter dopasowany do indywidualnych preferencji użytkowników. Pol-Int umożliwia przedstawianie bieżących projektów oraz wyszukiwanie partnerów do projektów naukowych. Instytucje z całego świata, które dotychczas odizolowane od siebie prowadziły badania nad zagadnieniami dotyczącymi Polski, mogą zaprezentować się na stronach Pol-Int i nawiązać ze sobą dialog.

Pol-Int to trójjęzyczna, interaktywna, międzynarodowa i interdyscyplinarna platforma, która jest otwarta również na tematykę środkowo- i wschodnioeuropejską. Poprzez budowanie mostów między różnymi językami, kulturami, tradycjami naukowymi i dyscyplinami Pol-Int przyczynia się do wzmocnienia europejskiej i światowej naukowej opinii publicznej.

Platforma jest prowadzona przez Centrum Interdyscyplinarnych Studiów o Polsce Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz przez filię Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – Collegium Polonicum w Słubicach oraz wspierana przez międzynarodowe grono naukowców i wiele partnerskich jednostek naukowo-badawczych w kraju i za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z platformą pod pol-int.org!

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz