XIII Dni Twierdzy Kłodzko 2018


W dniach 10-12 sierpnia 2018 r. odbędą się XIII Dni Twierdzy Kłodzko. Główną atrakcją będzie sobotnia inscenizacja bitwy pomiędzy żołnierzami pruskimi i wojskami napoleońskimi - bitwa o Twierdzę Kłodzko.

Program:

Planowane atrakcje:

 • Fort Market, czyli handlowanie w fosie Twierdzy.
  Kramy i stoiska handlowe zorganizowane w fosie Dzieła Koronowego zapewnią gościom Twierdzy szeroki wybór produktów i atrakcji, które zaspokoją różnorodne oczekiwania.
 • Rekonstrukcja bitwy o Twierdzę Kłodzko – prolog.
  Jak co roku w sobotnie południe kłodzki rynek stanie się areną wojennej rozgrywki między wojskami francuskimi a pruskimi, stanowiącej spektakularny prolog do zasadniczej bitwy.
 • Rekonstrukcja bitwy o Twierdzę Kłodzko na stokach bojowych Twierdzy.
  Gromadząca rokrocznie tłumy widzów rekonstrukcja oblężenia Kłodzka z 1807 r., realizowana przez liczne regimenty, w tym kłodzki 47 Pruski Pułk Piechoty, tradycyjnie rozegra się na północno-zachodnich przedpolach Twierdzy. Zgodnie z tradycją będzie to najbardziej hucznie spędzony czas podczas całego świętowania.
 • Zwiedzanie obozu regimentowego.
  Niebywała sposobność przekonania się, jak wygląda życie skoszarowanego żołnierza w czasie wojennej zawieruchy...
 • Koncert.

Miejsce: Kłodzko
Data i godzina: 10-12 sierpnia 2018 r.
Szczegóły: twierdza.klodzko.pl

* * *

Zobacz więcej ciekawych wydarzeń historycznych w naszym kalendarzu. Tam też znajdziesz informacje o tym jak zgłosić nam historyczne przedsięwzięcia, o których napiszemy lub zaproponować nam patronat medialny nad wydarzeniem. Możesz wysłać nam także Twoją relację z wydarzenia, którą chętnie opublikujemy. Bądź na bieżąco i polub nas także na Facebooku.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz