Korona królów: Taka historia..., czyli edukacja historyczna w piątki w TVP


Jak ustalił portal wirtualnemedia.pl TVP w piątki będzie emitować program Korona królów: Taka historia...,  w którym pokazane zostaną materiały zza kulis produkcji, widzowie będą także historycznie edukowani. Start nowego sezonu Korony nastąpi 3 września, a Takiej historii... 7 września.

Aleksandra Przesław jako Adelajda Heska / fot. Mateusz Makowski, TVP

Podobnie jak w pierwszym sezonie serial będzie nadawany od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30. Natomiast piątkową lukę również o godz. 18. 30 uzupełni Korona królów: Taka historia...

Akcja serialu rozpoczyna się w 1333 r. Król Władysław Łokietek, zmęczony walką o zjednoczenie podzielonej na dzielnice Polski, umiera. Na tronie ma zasiąść jego jedyny żyjący syn – Kazimierz. Pod koniec pierwszego sezonu umiera pierwsza żona Kazimierza - Aldona Anna. Drugi przedstawi historię jego małżeństwa z Adelajdą Heską.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz