Civitas Sari, czyli turniej rycerski w Żorach 2018


Starcia lekkozbrojnych, zmagania łuczników i kramy prezentujące średniowieczne rzemiosło, to tylko niektóre z atrakcji turnieju rycerskiego Civitas Sari, który odbędzie się w Żorach 1 września 2018 r.

Rycerze przyjadą do  miasta już w sobotę, 1 września. Organizatorami tego  wydarzenia są Wolna Kompania Niezdobytego Grodu - Poczet von Leiningen pod wodzą kasztelana Jakuba Dranca oraz Żorskie Centrum Organizacji Pozarządowych. Rozpoczęcie turnieju rycerskiego zaplanowano na godzinę 12:00, a odbędzie się on na terenie przy ul. Pszczyńskiej w Żorach, za przejazdem kolejowym. Dokładną lokalizację wskazuje zamieszczona poniżej mapa.

Podczas turnieju będzie można podziwiać zmagania rycerzy w strojach z epoki, w tym widowiskowe starcia lekkozbrojnych czy popisy celności w wykonaniu łuczników. Zaplanowano też rozgrywany z całą oprawą ceremonialną „Turniej Róż”.

Przygotowano również wiele atrakcji towarzyszących, a wśród nich m.in. kramy rzemieślnicze, kramy dla dzieci, zabawy plebejskie i turniej łuczniczy dla dzieci. Imprezę zakończy wielka inscenizacja bitwy, którą zaplanowano na godz. 19:30.

Wstęp jest bezpłatny!

Miejsce: Żory
Data i godzina: 1 września 2018 r.
Szczegóły: zory.pl

* * *

Zobacz więcej ciekawych wydarzeń historycznych w naszym kalendarzu. Tam też znajdziesz informacje o tym jak zgłosić nam historyczne przedsięwzięcia, o których napiszemy lub zaproponować nam patronat medialny nad wydarzeniem. Możesz wysłać nam także Twoją relację z wydarzenia, którą chętnie opublikujemy. Bądź na bieżąco i polub nas także na Facebooku.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz