II Turniej PLWR grupowych walk rycerskich Szczecin 2018


Podczas II Spotkania ze Średniowieczem Pomorza Zachodniego, w Szczecinie zostanie rozegrany II Turniej Polskiej Ligi Walk Rycerskich. Najlepsi średniowieczni wojownicy i ich drużyny powalczą o triumf na ziemi dawnego Księstwa Pomorskiego.

Program 

II Spotkania ze Średniowieczem Pomorza Zachodniego potrwają od 12 do 14 października 2018 r. Atrakcje, w tym Mistrzostwa Polski w sportowych walkach rycerskich (kategorie Junior oraz 18+) oraz turniej walk 1vs1 WMFC odbędą się na Zamku Książąt Pomorskich.

Natomiast w Hali SDS o zwycięstwo powalczą drużyny walczące o zwycięstwo w PLWR. Na tę chwilę swój udział zapowiedziały czołowe polskie ekipy oraz goście z Czech (Prague Trolls) oraz Niemiec (Lupus Loricatum).

1. Niepokorni Orzesze
2. KSR 1
3. KSR 2
4. Sierotki 1
5. Sierotki 2
6. Legenda Północy 1
7. Legenda Północy 2
8. Lupus Loricatum
9. Prague Trolls

Polska Liga Walk Rycerskich

Turnieje Ligowe Polskiej Ligi Walk Rycerskich (PLWR) to starcia drużyn klubowych w formule 5vs5. Turnieje są podzielone na dwie fazy: walki w grupach oraz fazę pucharową, kiedy najlepsze drużyny turnieju zmierzą się w walce o miejsca na podium. Pojedynek wygrywa drużyna, która obali na ziemię przeciwników. W tym celu stosując uderzenia bronią, ciosy, obalenia itp. Zmagania PLWR trwają od września do marca, gdy w różnych miastach polski odbywają się turnieje. Najlepsi zawodnicy wybierani są do Rycerskiej Kadry Polski (RKP), która reprezentuje Polskę na imprezach rangi mistrzostw świata. Polscy zawodnicy należą do światowej czołówki, a RKP zajmuje czołowe miejsca w klasyfikacjach medalowych mistrzostw. Sportowy charakter zmagań podkreśla członkostwo RKP w Polskim Komitecie Sportów Nieolimpijskich.

Miejsce: Szczecin
Data i godzina: 13 października 2018 r., w godz. 09:00-18:00
Szczegóły: facebook.com

Czytaj także:

* * *

Zobacz więcej ciekawych wydarzeń historycznych w naszym kalendarzu. Tam też znajdziesz informacje o tym jak zgłosić nam historyczne przedsięwzięcia, o których napiszemy lub zaproponować nam patronat medialny nad wydarzeniem. Możesz wysłać nam także Twoją relację z wydarzenia, którą chętnie opublikujemy. Bądź na bieżąco i polub nas także na Facebooku.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz