„Płomień i krzyż. Tom 2” J. Piekara - premiera


Nakładem Wydawnictwa Fabryka Słów, ukaże się najnowsza książka Jacka Piekary pt.: „Płomień i krzyż. Tom 2.”. Publikacja jest kontynuacją cyklu „Świat inkwizytorów”. Patronat medialny nad książką sprawuje Historia.org.pl - Polski Portal Historyczny. 

Inkwizytor Arnold Lowefell staje się coraz potężniejszym członkiem Wewnętrznego Kręgu Inkwizytorium. Cały czas usiłuje nie tylko odzyskać pamięć o swojej tajemniczej i mrocznej przeszłości, ale zmierzyć się z sekretami i wielopiętrowymi intrygami dręczącymi Święte Officjum.

„Płomień i Krzyż 2” to również opowieść o niezwykłych kobietach: o potężnej wiedźmie służącej obecnie chrześcijanom, o czarodziejce swobodnie przemierzającej demoniczne wymiary, o perskiej magini ognia, a także o najsłynniejszej z nich wszystkich - heroinie z antycznych czasów - Valerii Flawii, inkwizytorii Jego Świątobliwości… Właśnie te kobiety odcisną piętno na losach Świętego Officjum. One również zdecydują o przyszłości całego chrześcijańskiego świata.

O autorze: Jacek Piekara
Jacek Piekara jest pisarzem fantasy i dziennikarzem urodzonym w 1965 roku w Krakowie. Od lat zajmuje się również redagowaniem czasopism poświęconym komputerom i grom komputerowym - współpracował m.in. z „Click!” i „Światem Gier Komputerowych”. Redaktor naczelny magazynu „Fantasy”. Absolwent prawa i psychologii na UW. Zadebiutował w 1983 roku odpowiadaniem „Wszystkie twarze szatana”. Współpracował również z radiem WaWa. Obecnie mieszka w Warszawie.

Tytuł: „Płomień i krzyż. Tom 2”
Cykl: „Świat Inkwizytorów”
Autor: Jacek Piekara
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Liczba stron: 380
ISBN: 978-83-7964-287-8
Data wydania: 17 października 2018 r.
Cena: 39,90 zł

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz