Górski Rajd Śladami kpt. Henryka Flamego „Bartka”


Niespełna tydzień po obchodach 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w dniach 17-18 listopada 2018 roku Fundacja im. Janusza Kurtyki organizuje Górski Rajd Śladami kpt. Henryka Flamego „Bartka”. Rajd ten stanowi część II Edycji projektu pod nazwą: Rajd Śladami Żołnierzy Wyklętych.

Wydarzenie odbędzie się w pięknych rejonach Beskidu Żywieckiego w okolicach takich miejscowości jak Czechowice Dziedzice, Wisła, Szczyrk, czy Żywiec. Rajd będzie miał charakter autokarowo-pieszy. Uczestnicy odwiedzą miejsca ściśle związane z działalnością Zgrupowania „Bartka”. Kulminacyjnym punktem wydarzenia będzie wyjście na Baranią Górę, u podnóża której w okresie walk kwaterowało Zgrupowanie.
Przewodnikiem podczas rajdu będzie dr Tomasz Greniuch - autor wielu prac poświęcony kpt. Henrykowi Flememu „Bartkowi” i jego Zgrupowaniu Partyzanckiemu VII Okręgu NSZ Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie internetowej: www.fundacjakurtyki.pl
Współorganizatorem II Edycji projektu jest Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.
Parterem Głównym projektu jest PKN ORLEN

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz