KONKURS: Mikołajki z historia.org.pl!


Dzięki wydawnictwu Zysk i S-ka mamy okazję zaprezentować Państwu wyjątkowy konkurs mikołajkowy, w którym wszyscy czytelnicy historia.org.pl mają szansę wygrać jeden pakiet książkowy, w skład którego wchodzą: „Przedziwna śmierć Europy” D. Murray’a, „Kossakowie” J. Jurgały-Jureczkowej oraz „Alkoholowe dzieje Polski” tom III J. Besali. 

Zadanie konkursowe

By mieć szansę na wygranie jednego pakietu książkowego Zysk i S-ka należy w terminie do 7 grudnia 2018 r. odpowiedzieć prawidłowo na pytanie:

1. Św. Mikołaj, który według średniowiecznej hagiografii żył na przełomie III i IV wieku, był biskupem jakiego miasta?

Odpowiedzi należy przesyłać na adres: konkursy@historia.org.pl. Wszystkie prawidłowe odpowiedzi zostaną poddane losowaniu. Jedna osoba otrzyma w przeciągu tygodnia po zakończeniu konkursu informację o wygranej.

TUTAJ możesz zobaczyć wszystkie aktualnie trwające konkursy, które organizujemy. Natomiast wyniki opublikujemy na tej stronie.

Nagrody

Jeden pakiet książkowy Zysk i S-ka, w którego skład wchodzą: „Przedziwna śmierć Europy” D. Murray’a, „Kossakowie” J. Jurgały-Jureczkowej oraz „Alkoholowe dzieje Polski” tom III J. Besali.


D. Murray, „Przedziwna śmierć Europy” (2017)

Książka Murraya jest nie tylko analizą realiów demograficznych i politycznych, ale również bardzo osobistą relacją naocznego świadka autodestrukcji kontynentu. „Przedziwna śmierć Europy” zawiera reportaże z podróży po całym kontynencie, o miejscach, do których migranci przybywają i do których ostatecznie trafiają, a także tych, które ich nie akceptują.

J. Jurgała-Juerczka, „Kossakowie” (2018)

Kolejna książka biografki Zofii Kossak i autorki „Kobiet Kossaków” ujawnia nieznane, zaskakujące fakty dotyczące ziemiańskiej i artystycznej rodziny Kossaków. Jest próbą odpowiedzi na pytanie – czego jeszcze o nich nie wiemy? Jakie tajemnice skrywają ich domy? Czy Kossakówka jest nawiedzona? Jakie niezawinione winy ma na swoim sumieniu Jerzy Kossak? Czy Lilka była jedynie subtelną poetką; Magdalena – królową satyry, życie traktującą z przymrużeniem; a Zofia matką-Polką? Do kogo pisali w tym samym czasie listy miłosne syn i ojciec – Wojciech i Jerzy? Która z Kossakówien nosi imię kochanki Wojciecha? Dlaczego Magdalena Samozwaniec nie witała na lotnisku powracającej z emigracji kuzynki – Zofii?

J. Besala, „Alkoholowe dzieje Polski”, t. III (2018)

Jerzy Besala plastycznie opisuje wszelkie wątki alkoholowe z tych czasów wśród różnych klas, warstw i grup społecznych: od wojska, społeczeństwa miejskiego i wiejskiego poczynając, na elitach dyplomatycznych i artystycznych kończąc. I znów – jak zwykle przy okazji alkoholowych opowieści i losów ludzi uwikłanych w pijaństwo i alkoholizm – dramat i tragedia przeplatają się z komizmem sytuacyjnym.

Źródło opisów: https://sklep.zysk.com.pl


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

Zostaw własny komentarz