„Cortex dla dzieci 2” - recenzja gry


Dynamiczna i pełna humoru gra, która rozwija młode umysły! Ale bawić się w nią mogą również dorośli. Przed Wami kolejna odsłona hitowej gry Cortex!

Z recenzją podstawowej wersji Cotrexu mieliście się okazję zapoznać jakiś czas temu. Na szczęście dla fanów tej niepozornej gierki, Rebel nie poprzestał tylko na niej. Na rynku pojawiły się kolejne edycje, również takie skierowane dla dzieci. Tym razem mieliśmy przyjemność zrecenzować właśnie taką wersję, w którą grać mogą spokojnie najmłodsi fani gier stolikowych.

W małym, zielonym pudełeczku kryje się 90 kart (74 karty testów, 6 kart wyzwań i 10 kart faktur z wytłoczeniami), po wylosowaniu których należy wykonać określone zadanie. Kto pierwszy, ten lepszy! Liczy się spostrzegawczość, refleks, a przede wszystkim dobra zabawa!

Cortex dla dzieci 2 to gra przystosowana specjalnie do tego, by mogli w nią zagrać najmłodsi od szóstego roku życia – zarówno zasady, jak i zadania są łatwe i przejrzyste, tak by nikt nie miał z nimi najmniejszego problemu. Można zasiąść do stołu i rozpocząć rozgrywkę w gronie od dwu do sześciu osób. Najpierw należy rozłożyć dziesięć specjalnych kart z fakturami, przyglądając się im i dotykając je przez 30 sekund. Następnie karty te usuwa się na bok, a resztę testowych kart układa na środku. Jak zwykle zaczyna najmłodszy gracz, który odkrywa pierwszą kartę z zadaniem. Ten, kto jako pierwszy będzie znał odpowiedź, wygłasza ją, uprzednio zakrywając pytanie dłonią. Jeśli miał rację, otrzymuje tę kartę, a gdy uzbiera dwie karty posiadające rewers tego samego koloru, otrzymuje jedną z czterech części układanki przedstawiającej mózg. Gracz, który pierwszy ułoży cały mózg, wygrywa! Jeśli natomiast zgłaszający się udzielił błędnej odpowiedzi, za karę nie bierze udziału w kolejnej rundzie.

Gra „Cortex dla dzieci 2”, prezentacja zawartości / fot. Klaudia Kobylańska

W recenzowanej wersji Cortexu gracze będą mieli okazję poznać osiem nowych rodzajów zadań: odbicie, lasso, analizę, labirynt, kolor, spostrzegawczość, kombinacje oraz wyzwanie, czyli odgadnięcie, co przedstawia jedna z kart faktur, ale tylko za pomocą dotyku!

W Cortex można grać wiele razy i nie nudzić się przy tym. Dzięki różnorodności kart nie sposób zapamiętać wszystkie szczegóły, w związku z czym nie jest to gra jednorazowa. Najważniejsza jest jednak jej wartość edukacyjna – dzieciaki grając w Cortex (tak naprawdę w każdą wersję) rozwijają spostrzegawczość, dobrą pamięć, zręczność i refleks. To naprawdę nauka przez zabawę! Każdy element gry jest przygotowany w taki sposób, aby pobudzić odpowiednią część mózgu. Mózg w trakcie rozgrywki nie traci czasu, w każdej chwili otrzymując odpowiednie bodźce. Jeśli więc nie macie jeszcze pomysłu na pomysł pod choinkę, koniecznie wybierzcie Cortex i bawcie się dobrze w rodzinnym gronie 🙂

Gra „Cortex dla dzieci 2”, prezentacja zawartości / fot. Klaudia Kobylańska

 

 

Zawartość pudełka:

  • 90 kart (74 karty testów, 6 kart wyzwań, 10 kart faktur z wytłoczeniami)
  • 6 układanek z obrazkiem mózgu (razem 24 części)
  • Instrukcja

 

Plus/minus:

Na plus:

+ łatwe zasady

+ ładne wykonanie

+ duża wartość edukacyjna

+ mały rozmiar

+ gra niemal bez ograniczeń wiekowych

Na minus:

- brak

 

Tytuł: Cortex dla dzieci 2
Wydawca: Rebel.pl
Liczba graczy: 2-6 osób
Wiek: od 6 lat
Czas gry: ok. 15 minut
Cena: 59,95 zł
Ocena recenzenta: 9/10

 

 

Grę do recenzji dostarczył Rebel.pl

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Opinie i ocena zawarte w recenzji wyrażają wyłącznie zdanie recenzenta, nie musi być ono zgodne ze stanowiskiem redakcji. Z naszą skalę ocen i sposobem oceny możesz zapoznać się tutaj. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanej recenzji, by to zrobić wystarczy podać swój nick i e-mail. O naszych recenzjach możesz także porozmawiać na naszym forum. Na profilu "historia.org.pl" na Facebooku na bieżąco informujemy o nowych recenzjach. Możesz także napisać własną recenzję i wysłać ją na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz