Szturm Zamku w Tykocinie 2019


Stowarzyszenie Komputowa Chorągiew Stefana Czarnieckiego oraz Zamek w Tykocinie po raz kolejny organizuje zimową rekonstrukcję historyczną - „Szturm Zamku w Tykocinie” 2019.

Jest to jedyna w kraju zimowa inscenizacja historyczna, ukazująca wydarzenia z okresu Potopu. Jak co roku przedstawiona zostanie rekonstrukcje wydarzeń ze stycznia 1657 r., kiedy tykociński zamek, znajdujący się w rękach Radziwiłłów, sprzyjających Szwedom, został oblężony oraz finalnie zdobyty przez siły hetmana Sapiehy.

Program:

Szczegółowy progam umieścimy wkrótce.

Wstęp bezpłatny

Miejsce: Zamek w Tykocinie, ul. Puchalskiego 3, 16-080 Tykocin
Data i godzina:  9 lutego 2019 r., 12:00-15:00
Szczegóły: zamekwtykocinie.pl

* * *

Zobacz więcej ciekawych wydarzeń historycznych w naszym kalendarzu. Tam też znajdziesz informacje o tym jak zgłosić nam historyczne przedsięwzięcia, o których napiszemy lub zaproponować nam patronat medialny nad wydarzeniem. Możesz wysłać nam także Twoją relację z wydarzenia, którą chętnie opublikujemy. Bądź na bieżąco i polub nas także na Facebooku.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz