Korona królów. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 171-180 historycznej telenoweli TVP


Korona królów to nowa telenowela historyczna TVP. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30, trwają ok. 30 minut. Natomiast w piątki o 18.30 nadawany będzie program edukacyjny Korona królów - taka historia...

Korona Królów / fot. Marcin Makowski, TVP

Korona Królów odcinek 171
(czwartek 10 lutego, godz. 18:30 TVP1)

Korona Królów odcinek 172
(poniedziałek 11 lutego, godz. 18:30 TVP1)

Korona Królów odcinek 173
(wtorek 12 lutego, godz. 18:30 TVP1)

Korona Królów odcinek 174
(środa 13 lutego, godz. 18:30 TVP1)

Korona Królów odcinek 175
(czwartek 17 lutego, godz. 18:30 TVP1)

Korona Królów odcinek 176
(wtorek 18 lutego, godz. 18:30 TVP1)

Mikołaj i Gabija czekają na Baryczkę w kościele. Panna młoda podejrzewa, że coś musiało się złego wydarzyć. Wtem do świątyni wpada Wojciech z informacją o zaginięciu wikarego. W zaistniałej sytuacji to on udziela parze ślubu. Po ceremonii młodzi zaczynają ucztować w karczmie. Radosną atmosferę przerywa Dobiesław, poseł kolejnej tragicznej informacji. Karl miał wypadek i ledwo uszedł z życiem. Okazuje się, że medyk amator na zawsze może utracić wzrok. Adelajda próbuje uwieść Jana Jurę. Mężczyzna pozostaje obojętny na wdzięki królowej. Obowiązuje go kodeks honorowy. Na Wawelu nie ustają plotki o śmierci wikariusza Baryczki. Kazimierz zwierza się Eliaszowi ze swego czynu. Król oskarża Jana Jurę i Jaśka o złe doradztwo. Drugi z poddanych stwierdza, że Baryczką manipulował biskup Bodzęta. Zginął więc nie ten duchowny co trzeba.

Korona Królów odcinek 177
(wtorek 19 lutego godz. 18:30 TVP1)

Bogoria pojawia się na Wawelu, by rozwiązać zagadkę śmierci wikariusza Baryczki. Próbuje także nie zajmować żadnego stanowiska w konflikcie króla z Bodzetą. Kunegunda i Adelajda podejrzewają, że Kazimierza dosięgnie ręka sprawiedliwości za wszystkie wyrządzone krzywdy. Eliasz przekonuje kobiety, że każdy grzech, nawet ten największy, można odkupić. Na krakowskim straganie jedna z królewskich dwórek prosi czeskiego kupca o pomoc. Dziewczyna, chce by posłaniec przekazał wiadomość jej wujowi, urzędnikowi na dworze króla Karola.

Korona Królów odcinek 178
(środa 20 lutego, godz. 18:30 TVP1)

Elżbieta chce wiedzieć o wszystkich występkach brata. Na Wawel posyła swego informatora, Marcina z Rajska. Kazimierz nie kryje swego zdziwienia w związku z przybyciem posłańca królowej węgierskiej. Tymczasem na zamku krążą plotki o tajemniczym szpiegu. Przed obliczem Kazimierza staje poseł krzyżacki z częścią zaległych pieniędzy. Jakub z Biskupic żali się władcy na ataki Litwinów na ich kupców. Tym samym chce zatuszować sprawę zadłużenia Krzyżaków.

Korona Królów odcinek 179
(czwartek 21 lutego, godz. 18:30 TVP1)

Egle w trakcie powrotu do domu dowiaduje się o planowanym ataku Litwinów na Polaków. Nie chce rozlewu krwi, dlatego ucieka się do podstępu i tak udaremnia grabieżczy najazd. Rusza na Wawel, by ostrzec Kazimierza przed wrogimi wojskami. Kwitnie romans Jana Jury z dwórką Juttą. Ligęza wszczyna na zamku poszukiwania szpiega. Jego działania są jednak bezskuteczne. Przypadkiem wpada na giermka, który rzekomo przyjechał do Krakowa w celu znalezienia ojca.

Korona Królów odcinek 180
(poniedziałek 25 lutego, godz. 18:30 TVP1)

Litwini rozpoczynają swój atak na Polaków. Kazimierz za poświęcenie Egle chce ją sowicie wynagrodzić. Dziewczyna jednak odmawia przyjęcia darów. Król zastanawia się, jak rozgromić wojska nieprzyjaciela. Postanawia zaczekać z decyzją do momentu, aż dowie się, czy Olgierd wspiera działania Kiejstuta. Do Budy przybywa Bolko, by uzyskać poparcie Elżbiety. Od przebiegu spotkania zależą bowiem dalsze losy Świdnicy. Książę martwi się też o przyszłość Anny.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz