V Lubelska Wiosna Historyczna - międzynarodowa, studencko-doktorancka konferencja naukowa


Koło Naukowe Historyków Studentów UMCS, Towarzystwo Nauki i Kultury „Libra”, Zakład Archiwistyki i NPH Instytutu Historii UMCS, Katedra Historiografii, Źródłoznawstwa i Archeologii, Fakultet Historyczny Narodowego Uniwersytetu Charkowskiego, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie, Departament Historii Naukowo-Badawczego Uniwersytetu „Wyższa Szkoła Ekonomii” w Sankt Petersburgu mają zaszczyt zaprosić studentów i doktorantów do wzięcia udziału w międzynarodowej konferencji pt. „V Lubelska Wiosna Historyczna”, która odbędzie się 17 maja 2019 r. w Instytucie Historii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Tegoroczna „Wiosna” jest pierwszym dniem „Lubelskiej Wiosny Młodych Historyków i Archiwistów”, 18 maja zapraszamy na IV Międzynarodowe Seminarium Aktualnych Problemów Archiwistyki i Zarządzania Dokumentami.

Przewodnim tematem tegorocznej edycji jest problem relacji między władzą, a społeczeństwem na przestrzeni dziejów.

Zagadnienia wokół których powinny koncentrować się nadsyłane zgłoszenia:
- bunty społeczeństwa przeciwko władzy
- wojny domowe
- drogi awansu społecznego
- wybitne jednostki w procesach historycznych
- mniejszości, a władza
- aparaty bezpieczeństwa wewnętrznego
- opresja społeczna
- postrzeganie władzy przez społeczeństwo.

Organizatorzy pragną, aby tematyka wystąpień miała charakter interdyscyplinarny, w związku z czym mile widziane będą również spojrzenia z perspektywy badaczy socjologii, antropologii, politologii oraz innych nauk.

Czas trwania referatów wygłaszanych w czasie sesji nie powinien przekraczać 20 minut. Przy dużej liczbie zgłoszeń organizatorzy zastrzegają sobie prawo do selekcji referatów i skrócenia czasu ich trwania. Nie przewiduje się możliwości wygłoszenia referatu przez osobę inną niż jego autor.

Prelegentom proponujemy publikację swoich referatów w periodyku „Koło Historii”. Więcej informacji na jego temat znajdą Państwo pod poniższym adresem.
http://www.knhs.umcs.lublin.pl/kh.php

Zgłoszenia przyjmowane będą do 30 kwietnia 2019 r. Zainteresowanych udziałem w Konferencji zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej wydarzenia, gdzie dostępne są szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny: fb.com/events/2015169218792781/

Serdecznie zapraszamy!

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz