Korona królów. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 211-220 historycznej telenoweli TVP


Korona królów to nowa telenowela historyczna TVP. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30, trwają ok. 30 minut. Natomiast w piątki o 18.30 nadawany będzie program edukacyjny Korona królów - taka historia...

Korona Królów / fot. Marcin Makowski, TVP

Korona Królów odcinek 211
(środa 24 kwietnia, godz. 18:30 TVP1)

Guncel chce pomścić śmierć Heleny. Twierdzi, że tylko Kazimierz może mu w tym pomóc. Prosi Bolka o wsparcie jego inicjatywy u króla. Bogdan zostaje wtrącony do lochu. Pod nieobecność władcy, Adelajda musi zdecydować o jego losie. Królowa nie zamierza jednak niczego czynić w tej sprawie. Małżeństwo Anny i leciwego Karola zostaje skonsumowane podczas nocy poślubnej. Ludwik knuje nową intrygę. Chce zeswatać Kazimierza z Krystyną, która szpieguje dla niego na wawelskim dworze.

Korona Królów odcinek 212
(czwartek 25 kwietnia, godz. 18:30 TVP1)

Adelajda na wieść o rozwodzie niemal popada w szaleństwo. Kazimierz nakazuje jej wyjazd do Żarnowca. Załamana królowa myśli o odebraniu sobie życia. W ostatniej chwili ratuje ją zaufana dwórka. Czeski szpieg, Benesz, zaprasza polskiego władcę na rozmowy w Pradze. Guncela nie opuszcza przekonanie, że jego ukochana Helena jednak żyje.

Korona Królów odcinek 213
(poniedziałek 29 kwietnia, godz. 18:30 TVP1)

Adelajda wyrusza do Żarnowca. W przymusowej podróży towarzyszą królowej Oda i Ligęza. W tym czasie Kazimierz dociera do Pragi. Polski władca podejrzewa, że Karol ma jakiś inny cel niż problemy z Mazowszem i Śląskiem. Prosi Suchywilka o zbadanie tej sprawy. Jura otrzymuje od króla inne zadanie - ma odnaleźć Krystynę. Suchywilk przypuszcza, że kobieta, której tak usilnie szuka Kazimierz, może być szpiegiem Karola.

Korona Królów odcinek 214
(wtorek 30 kwietnia, godz. 18:30 TVP1)

Elżbieta podejrzewa swojego syna o niecne zamiary. Zdaniem władczyni Ludwik może spiskować z Karolem przeciwko Kazimierzowi. Tymczasem polski król zabiera ze sobą do Budy Krystynę. Nie chce jednak, by ktoś dowiedział się o jej obecności. Adelajda w Żarnowcu odzyskuje spokój ducha. Regina chce wydać córkę za mąż. Idealnego kandydata widzi w osobie Maćka. On jednak jest zakochany w Audre.

Korona Królów odcinek 215
(środa 1 maja, godz. 18:30 TVP1)

Kazimierz dla związku z Krystyną po raz pierwszy w życiu postawił swoją prywatność ponad dobro kraju. Wszyscy poza nim są w Rzymie. W Świdnicy trwa bunt. Kiczold i Peter wzywają na pomoc Kazimierza. Adelajda w Żarnowcu oddaje się sztuce. Szafraniec jest zdziwiony widząc władczynię w radosnym nastroju. Dostrzega także zażyłość między nią a Ligęzą.

Korona Królów odcinek 216
(czwartek 2 maja, godz. 18:30 TVP1)

Kazimierz bez oporów wprowadza Krystynę na wawelski dwór. Sługom każe przygotować dla niej komnaty królowej. Poddani okazują niechęć nowej kochance króla. Kunegunda oczekuje przybycia męża. Gdy ten znów się nie pojawia, księżniczka wpada w rozpacz. Do Adelajdy dociera wieść o wprowadzeniu Krystyny do zamku. To wzmaga złość w kobiecie. By znów odnaleźć ukojenie, Adelajda planuje zemstę.

Korona Królów odcinek 217
(poniedziałek 6 maja, godz. 18:30 TVP1)

Kunegunda z niecierpliwością oczekuje przybycia męża. Tymczasem do Kazimierza dociera informacja, że zaległy posag zapłacił kanclerz. Władca nie kryje swojego oburzenia. Wszystko bowiem odbyło się poza nim. Kanclerz coraz gorzej się czuje. Adelajda chce wiedzieć, co dzieje się na Wawelu. Pisze list do Jutty, prosząc dwórkę, by donosiła jej o wszystkich wydarzeniach.

Korona Królów odcinek 218
(wtorek 7 maja, godz. 18:30 TVP1)

 

Korona Królów odcinek 219
(środa 8 maja, godz. 18:30 TVP1)

 

Korona Królów odcinek 220
(czwartek 9 maja, godz. 18:30 TVP1)

 

Streszczenie następnych odcinków dostępne będzie tutaj.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz