I Ogólnopolski Turniej Husarski O pierścień Namiestnika na Zamku Golubskim 2019


Chorągiew Husarska Województwa Kujawsko-Pomorskiego, działająca pod zwierzchnictwem Pana Marszałka Województwa, wraz z Zamkiem Golubskim w dniu 2 maja 2019 r. organizują I Ogólnopolski Turniej Husarski „O Pierścień Namiestnika”.

Program:

- godz. 11.00 - odprawa uczestników turnieju,

- godz. 13.00 - warsztaty historyczne dla dzieci,

- godz. 14.00 - otwarcie i rozpoczęcie turnieju,

- godz. 18.00 - występ zamkowego zespołu renesansowej muzyki dawnej Musica Antiqua Castelli Golubensis,

- godz. 18.20 - wykład autorytetu w kwestii wiedzy o husarii - dr. Radosława Sikory, połączony z promocją jego książki „Husaria. Duma polskiego oręża” (jedna z niewielu okazji zakupu książki z autografem autora).

Miejsce: Golub-Dobrzyń
Data i godzina:  2 maja 2019 r.
Szczegóły: zamekgolub.pl

* * *

Zobacz więcej ciekawych wydarzeń historycznych w naszym kalendarzu. Tam też znajdziesz informacje o tym jak zgłosić nam historyczne przedsięwzięcia, o których napiszemy lub zaproponować nam patronat medialny nad wydarzeniem. Możesz wysłać nam także Twoją relację z wydarzenia, którą chętnie opublikujemy. Bądź na bieżąco i polub nas także na Facebooku.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz