Trwają Rycerskie Mistrzostwa Świata BotN. Polacy z 3 medalami


Agnieszka Lasota, Michal Bednarski i Marcin Waszkielis to zdobywcy trzech medali podczas trwających w Serbii Mistrzostwa Świata BotN. 

Trzy srebra

Polacy po trzech dniach zmagań zdobyli trzy srebrne medale. Pierwszy medal zdobył Michał Bednarski w pojedynkach na broń drzewcową. Drugi medal wywalczyła Agnieszka Lasota w kategorii miecza i tarczy. Trzecie srebro, również w kategorii miecza i tarczy, zdobył Marcin Waszkielis.

Szansa na złoto

Dziś walkę o złoty medal w kategorii Profight - open profesjonalnych walk rycerskich stoczy Łukasz Wojciechowski, natomiast w kategorii do 75 kg o brąz powalczy Piotr Ziaja. Z kolei w trójboju Agnieszka Lasota oraz Marcin Waszkielis również powalczą o medale.

Rycerskie MMA

Sportowe walki rycerskie w formule Pro Fights obok klasycznej walki na broń białą dopuszczają kopnięcia, obalenia czy ciosy zadane tarczą. Przez to pojedynki są bardzo dynamiczne i widowiskowe, a walka jest w pełni kontaktowa. Zawodnicy za każde uderzenie przeciwnika otrzymują 1 punkt, za jego zdestabilizowanie 2 punkty, a za przewrócenie 3 punkty. Wygrywa się albo poprzez nokaut albo na punkty. Walka trwa dwie rundy.

Rycerskie mistrzostwa 2019

Rycerska Kadra Polski weźmie udział w mistrzostwach świata obu światowych federacji rycerskich. Najpierw w dniach 2-5 maja 2019 r. będzie rywalizować z innymi nacjami w serbskiej Twierdzy Smedervo, gdzie odbędą się Mistrzostwa Świata BotN (Federacja HMB). Kolejne walki Polacy stoczą w ramach Mistrzostw Świata Federacji IMCF, które odbędą się na Ukrainie w dniach 16-19 maja 2019 r.

Rycerska Kadra Polski jest członkiem Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz