XV Warsztaty Archeologiczne. Żelazne Korzenie 2019


XV Warsztaty Archeologiczne - Żelazne Korzenie odbędą się w Starachowicach w dniach 16-17 maja 2019 r.

Kto mógł służyć w rzymskich legionach? Jak wyglądały: życie i praca starożytnych hutników żelaza w Górach Świętokrzyskich? Kim byli ludzie zamieszkujący ziemie polskie 2000 lat temu? Jakimi rzemiosłami trudnili się dawni mieszkańcy naszego kraju? Jaki los mógł spotkać niewolnika w starożytnym Rzymie? Czy plemiona barbarzyńskie zamieszkujące ziemie polskie przyczyniły się do upadku Rzymskiego Imperium? Na te pytania i szereg innych spróbujemy odpowiedzieć w czasie „Żelaznych Korzeni„ w roku 2019 i już dzisiaj zapraszamy serdecznie do udziału w naszej propozycji ”wycieczki w przeszłość” w formie warsztatów archeologicznych.

Zajęcia odbywają się w postaci trzygodzinnych sesji, po dwie dziennie.
Cykl przedpołudniowy odbywał się będzie w godzinach: 9.00.−12.00.,
natomiast popołudniowy w godzinach: 12.00.−15.00.

Wstęp opłacony zostaje poprzez nabycie biletu do Muzeum Przyrody i Techniki.

Rezerwacja biletów, którą prowadzi Muzeum Przyrody i Techniki
w Starachowicach, odbywa się telefonicznie - tel. 41 275 40 83

Miejsce: Starachowice
Data i godzina: 16-17 maja 2019 r.
Szczegóły: korzenie.gimnazjum.com.pl

* * *

Zobacz więcej ciekawych wydarzeń historycznych w naszym kalendarzu. Tam też znajdziesz informacje o tym jak zgłosić nam historyczne przedsięwzięcia, o których napiszemy lub zaproponować nam patronat medialny nad wydarzeniem. Możesz wysłać nam także Twoją relację z wydarzenia, którą chętnie opublikujemy. Bądź na bieżąco i polub nas także na Facebooku.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz