XV Święto Twierdzy Srebrna Góra 2019


XV Święto Twierdzy Srebrna Góra odbędzie się 8 czerwca 2019 r. Największą atrakcją imprezy będzie rekonstrukcja bitwy okresu wojen napoleońskich, gdy w 1807 r. twierdzę próbowały zdobyć francuskie wojska.

Program

10:00 – 15:00 - zwiedzanie Twierdzy z przewodnikiem
12:00 – 20:00 - FESTIWAL FORTECZNY „Wiktuały Srebrnogórskiej Twierdzy” - warsztaty, pokazy kulinarne, wielkie gotowanie żołnierskiej strawy, jarmark produktów regionalnych oraz konkursy dla publiczności, zwiedzanie obozu wojskowego
12:00 – 15:00 - Rodzinna Gra Terenowa
16:30 – 17:30 - REKONSTRUKCJA BITWY z roku 1807
18:00 – 18:30 - Pokaz Kulinarny – FINAŁ. Bezpłatny poczęstunek dla widzów

Ceny biletów

Bilet na Święto Twierdzy (obóz, bitwa, festyn, patelnia plenerowa) – 10zł
Zwiedzanie Twierdzy z przewodnikiem – 22zł
Bilet ulgowy – 17zł;
Dzieci do lat 4 – wstęp wolny
Święto Twierdzy dla Gminy Stoszowice – 1zł

Gdzie i kiedy?

Miejsce: ul. Kręta 4, Srebrna Góra
Data i godzina: 8 czerwca 2019 r.
Szczegóły:  forty.pl

Kalendarz i mapa wydarzeń historycznych

Zobacz więcej ciekawych wydarzeń historycznych w naszym kalendarzu, w którym zebraliśmy mnóstwo informacji o terminach tegorocznych: rekonstrukcji, turniejów, pokazów, festiwali, zlotów i innych imprez historycznych. Tam też znajduje się udostępniona mapa, na której zaznaczyliśmy lokalizacje wszystkich zebranych przez nas wydarzeń. Dzięki mapie łatwo znajdziesz ciekawe wydarzenie historyczne w Twojej okolicy.

Patronaty i promocja

Wszystkich organizatorów przedsięwzięć historycznych zapraszamy do zakładki patronat medialny. Znajdują się tam informacje o tym jak zgłosić nam historyczne imprezy, które chcielibyście by nasz portal objął swym patronatem medialnym. Niezależnie od patronatu możecie wysyłać nam informacje o imprezach, zdjęcia lub relacje z wydarzeń, które chętnie opublikujemy. O wydarzeniach możecie także powiadomić nas na dedykowanej temu grupie na Facebooku.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz