Korona królów. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 231-240 historycznej telenoweli TVP


Korona królów to nowa telenowela historyczna TVP. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30, trwają ok. 30 minut. Natomiast w piątki o 18.30 nadawany będzie program edukacyjny Korona królów - taka historia...

Korona Królów / fot. Marcin Makowski, TVP

Korona Królów odcinek 231
(środa 29 maja, godz. 18:30 TVP1)

Kazimierz wciąż myśli o Esterce i zaczyna żałować, że zdecydował się na związek z Krystyną. Uważa, że ta relacja popsuła jego reputację w Europie. Krystyna zaczyna rozumieć, że jej czas na Wawelu się kończy, ale wciąż kocha Kazimierza...

Korona Królów odcinek 232
(czwartek 30 maja, godz. 18:30 TVP1)

Bogoria informuje Kazimierza, że papież zgodził się na powołanie Uniwersytetu Krakowskiego, jednak pod pewnymi warunkami. Przeciwny budowie uczelni jest Bodzęta, urażony, że nie uczestniczy w przygotowaniach nowej szkoły...

Korona Królów odcinek 233
(poniedziałek 3 czerwca, godz. 18:30 TVP1)

Na Wawelu trwają przygotowania do zjazdu. Lud krakowski jest poruszony tym, że do Krakowa zjeżdża tylu znanych ludzi. W karczmie pojawia się Jan z Sącza, skromny muzyk. Wpada w oko Esterce. Zaczyna między nimi iskrzyć. Jan z Sącza i Guillame mają wziąć udział w turnieju muzycznym.

Korona Królów odcinek 234
(wtorek 4 czerwca, godz. 18:30 TVP1)

Guillame de Machaut podsłuchuje grającego Jana z Sącza. Zazdrości muzykowi talentu. Boi się, że nie uda mu się go pokonać w turnieju, więc decyduje się na radykalny krok - otruć rywala. W kuchni wybucha panika, gdy okazuje się, że dania zostały już podane. Gabija oddycha z ulgą na wieść o tym, że nikt więcej nie ucierpiał. Czeski szpieg usiłuje zabić Krystynę, dusząc ją i zadając ciosy nożem. Ukochana Kazimierza umiera.

Korona Królów odcinek 235
(środa 5 czerwca, godz. 18:30 TVP1)

Kazimierza męczą koszmary. Elżbieta martwi się, że król traci rozum. Trwa śledztwo w sprawie zabójstwa Jana z Sącza. Gabija wyjawia, że widziała Guillame’a przy ofierze tuż przed jej śmiercią.

Korona Królów odcinek 236
(czwartek 6 czerwca, godz. 18:30 TVP1)

Na prośbę Kazimierza Suchywilk wygłosi pierwszy wykład na nowej uczelni. Tymczasem z Rzymu przychodzi odpowiedź od papieża. Głowa Kościoła odmawia stwierdzenia nieważności ślubu Kazimierza z Adelajdą.

Korona Królów odcinek 237
(poniedziałek 10 czerwca, godz. 18:30 TVP1)

Jadwiga chce się jak najwięcej dowiedzieć o Krystynie. Zasięga języka u Ody i Jutty. Legat dostaje informację, że bulla papieska została sfałszowana - ślub Kazimierza i Jadwigi jest nieważny.

Korona Królów odcinek 238
(wtorek 11 czerwca, godz. 18:30 TVP1)

Do Krakowa przybywa Henryk Żagański, ojciec Jadwigi. Jest wzburzony informacją, że ślub jego córki z Kazimierzem okazał się nieważny. Czuje się oszukany. Jadwiga przed terminem rodzi dziecko - dziewczynkę. Kazimierz jest rozczarowany. Ligęza spowiada się legatowi z romansu z Adelajdą. To stawia unieważnienie jej ślubu z królem w innym świetle. Umiera Bodzęta.

Korona Królów odcinek 239
(czwartek 13 czerwca, godz. 18:30 TVP1)

Kazimierz wraca z wojny na Rusi jako triumfator. Dochodzą do niego wieści o śmierci Kenny, żony Kaźka i córki Olgierda. Wychodzi na jaw, że za napadem na warsztat Gabiji i Mikołaja stoi Regina, która zapłaciła zbójom. Kobieta trafia do lochu. Gdy zostaje skonfrontowana z oszukanymi przez siebie ludźmi, prosi ich o wybaczenie. Kazimierz dowiaduje się, że Krystyna była czeskim szpiegiem.

Korona Królów odcinek 240
(poniedziałek 17 czerwca, godz. 18:30 TVP1)

Z zemsty za brak awansu od króla Dobiesław z Kurozwęk knuje z Andrzejem z Tęczyna. Ludwik dowiaduje się, że Jadwiga ma zostać królową. Elżbieta nie zamierza do tego dopuścić. Na wieść o tym, że Jadwiga jest w drugiej ciąży, Kazimierz każe przyspieszyć jej koronację. Lichwiarz znalazł kandydata na męża dla Esterki. Jest nim Nikodem.

Streszczenie następnych odcinków dostępne będzie tutaj.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz