Postaw na rozwój dziecka przez zabawę – gry podwórkowe i korytarzowe


Nie od dziś wiadomo, że dzieci najlepiej przyswajają wiedzę podczas zabawy. Wtedy są w stanie zrozumieć wiele skomplikowanych zasad, przyswoić trudne informacje i nabyć pozytywne nawyki. Jak w takim razie sprawić, by mogły się prawidłowo rozwijać przez zabawę? Warto wykorzystać gry podwórkowe! Jeśli jeszcze o nich nie słyszałeś, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Gry podwórkowe – na czym to polega

Pamiętasz grę w klasy? To typowy przykład gry podwórkowej. Kiedyś pola rysowało się kredą na chodniku lub patykiem na piasku, dzisiaj można wykorzystać o wiele trwalszą formę, której niestraszny będzie deszcz czy duże nasłonecznienie. Nowoczesne rozwiązania, takie jak gry podwórkowe - Smartplac.pl, można umieścić na chodniku, boisku lub placu zabaw. Najodpowiedniejszą nawierzchnią będzie asfalt, beton cementowy lub kostka betonowa. Wykonywane są z wysokiej jakości materiału termoplastycznego albo ze specjalnej folii, która pokrywana jest laminatem. Dzięki temu są one trwałe i mogą przez długi czas dostarczać dzieciom rozrywki, a jednocześnie edukować. Najczęściej gwarancja na tego typu plansze to aż 24 miesiące. Standardowa gra w klasy zaciekawi dzieciaki barwą żywych kolorów i mnogością kształtów. Mogą składać się one z jednego lub większej liczby torów, pomogą przyswoić dzieciom naukę liczenia i rozwiną umiejętności ruchowe.

Pewną i wiodącą na tym rynku firmą jest Smart Plac. Ich domeną jest zapewnienie dzieciom bezpiecznej i dobrej zabawy, która niesie walory edukacyjne. Można zdecydować się na takie gry kreatywne - Smartplac.pl jak: szachy, labirynty, łamigłówki, chińczyk czy tarcze. Producent stawia na najwyższą jakość, projekty graficzne dostosowane do potrzeb dzieci, a także dysponuje ofertą rozwiązań indywidualnych. Istnieje możliwość zamówienia gotowego projektu na stronie internetowej smartplac.pl, ale także wykonanie specjalnej planszy na konkretne zamówienie. Nie tylko podwórka są przestrzenią, którą można zagospodarować pod potrzeby dzieci. Na korytarzach świetnie sprawdzą się maty, które pomogą w nauce literek, cyferek, a także będą torami przeszkód. Te ostatnie będą idealnym wsparciem nauczycieli wychowania wczesnoszkolnego w zajęciach sportowych. Wiele szkół boryka się bowiem z problemem niewystarczającej powierzchni, na których można przeprowadzać lekcje wychowania fizycznego. Jeśli szkoła dysponuje szerokimi korytarzami, nic nie stoi na przeszkodzie, by dostosować je do tego rodzaju potrzeb.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym – miasteczko rowerowe

Jak sprawić, by dzieci chętnie i skutecznie uczyły się zasad ruchu drogowego? Kluczem także jest zabawa! Będzie to idealne rozwiązanie, które sprawdzi się podczas kursu i egzaminu na kartę rowerową. Starszaki w mig pojmą nawet najbardziej zawiłe zasady obowiązujące na drodze, a także utrwalą zdobytą w teorii wiedzę. Miasteczko rowerowe - Smartplac.pl będzie także niezastąpionym wsparciem kadry pedagogicznej, która edukuje dzieci właśnie w tej dziedzinie. Będzie to świetne narzędzie podczas prowadzenia zajęć z ruchu drogowego oraz kursów na kartę rowerową. Miasteczka te zaprojektowane są tak, aby ukazywać sytuacje naturalne na drodze.

Firma Smart Plac posiada prawie dwudziestoletnie doświadczenie przy tworzeniu oznakowania pionowego oraz poziomego, dzięki czemu ich miasteczka rowerowe są solidne i prawidłowo wykonane. Można zapoznać się z gotową ofertą na stronie smartplac.pl, a także zdecydować się na indywidualny projekt, który przygotują specjaliści. Indywidualny projekt miasteczka ruchu drogowego można połączyć z grami podwórkowymi,co sprawi, że przestrzeń szkolna będzie absolutnie wyjątkowa.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz