XXI Międzynarodowy Turniej Rycerski w Łęczycy 2019


W dniach 24-25 sierpnia 2019 r. na Zamku Królewskim w Łęczycy odbędzie się XXI Międzynarodowy Turniej Rycerski.

Jak zwykle na dziedzińcu zamkowym gościć będziemy znamienitych rycerzy, członków najlepszych grup rekonstrukcji historycznej w Polsce. Zaprezentują się w turniejach bojowych, w walkach rycerskich, zmaganiach łuczniczych i szermierczych, a także z użyciem broni palnej.

Wystąpią aż trzy grupy konne! Miłośnicy tych szlachetnych zwierząt powinni być usatysfakcjonowani. Podziwiać bowiem będzie można najwyższej jakości kunszt ujeżdżania i popisy kaskaderskie.

Po raz pierwszy w historii naszego Turnieju widzowie obejrzą prezentację pn. „Rycerze i samuraje”. Będzie to konfrontacja i porównanie sztuk walki z terenu Polski i Europy z ich odpowiednikami z Dalekiego Wschodu, konkretnie z Japonii.

Pod zamkiem rozłożą się liczne kramy i stoiska, a rzemieślnicy wprowadzać będą widzów turniejowych w tajniki wykonywanych profesji. Swoje umiejętności pokaże m. in. pierwszy raz goszczący w mieście – szklarz.

Już dziś prosimy o rezerwację przedostatniego weekendu sierpniowego na przyjazd do Łęczycy!

Gdzie i kiedy?

Miejsce: Zamek w Łęczycy
Data i godzina: 24-25 sierpnia 2019 r.
Szczegóły: muzeumleczyca.pl

Kalendarz i mapa wydarzeń historycznych

Zobacz więcej ciekawych wydarzeń historycznych w naszym kalendarzu, w którym zebraliśmy mnóstwo informacji o terminach tegorocznych: rekonstrukcji, turniejów, pokazów, festiwali, zlotów i innych imprez historycznych. Tam też znajduje się udostępniona mapa, na której zaznaczyliśmy lokalizacje wszystkich zebranych przez nas wydarzeń. Dzięki mapie łatwo znajdziesz ciekawe wydarzenie historyczne w Twojej okolicy.

Patronaty i promocja

Wszystkich organizatorów przedsięwzięć historycznych zapraszamy do zakładki patronat medialny. Znajdują się tam informacje o tym jak zgłosić nam historyczne imprezy, które chcielibyście by nasz portal objął swym patronatem medialnym. Niezależnie od patronatu możecie wysyłać nam informacje o imprezach, zdjęcia lub relacje z wydarzeń, które chętnie opublikujemy. O wydarzeniach możecie także powiadomić nas na dedykowanej temu grupie na Facebooku.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz