Zdobycie Zamku Dybów 2019


24 sierpnia 2019 r. będziesz musiał wybrać: walczyć po stronie atakujących Zamek Dybów podstępnych krzyżaków, czy stanąć w szeregu dzielnych Polaków broniących swojej warowni! Twoja decyzja może zaważyć na losach starcia!

24 sierpnia 2019 roku, w godz. 13:00 - 18:00, Fundacja „Zamek Dybów i Gród Nieszawa” zaprasza na wydarzenie „Zdobycie Zamku Dybów 2019 – Diorama historyczna”. Będzie to kolejna, trzecia już, diorama historyczna organizowana na Zamku Dybów. W jej trakcie wszyscy chętni będą mieli szansę włączyć się do bitwy i stanąć po stronie oddziałów polskich lub krzyżackich.

To niezwykłe wydarzenie rozpocznie się o godzinie 13:00 prawdziwą batalią – tj. bitwą na przedpolu. Rozbrzmi wtedy alarm na Zamku Dybów, a Krzyżacy rozpoczną atak. Widzowie będą mogli podziwiać: salwę artylerii polskiej, salwę artylerii krzyżackiej, ostrzał łuczników oraz starcie zbrojnych. Polacy do ostatniej kropli krwi będą bronić się przed nieprzyjacielem.

O 15:00 i 16:00 będą miały miejsce dwa szturmy zamku. Finalne, huczne zdobycie warowni rozpocznie się natomiast o 17:00, kiedy to rycerze zakonu przedrą się przez obronę i ostatecznie zagarną fortyfikację dla siebie. Organizatorzy zachęcają Torunian do czynnego udziału w tym wydarzeniu – bezpieczna broń będzie do dyspozycji i to od nich będzie zależało, które oddziały zasilą.

Na 17:30 zaplanowano rozstrzygnięcie konkursu rysunkowego dla dzieci, którego tematem będzie przedstawienie pojedynku rycerza polskiego z krzyżackim. Zakończenie całego wydarzenia przewidziano na godz. 18:00.

Na lewy brzeg będzie można dostać się dzięki przeprawom flisaczym po Wiśle. Łodzie będą kursowały w godz. 12:30 - 18:30 z Przystani Toruń za opłatą. Między kolejnymi punktami programu na Zamku Dybów będzie można skorzystać z wielu atrakcji w postaci stanowisk stałych, gier planszowych czy zabaw plebejskich. Wielokrotnie odbędą się również pokazy artyleryjskie, konkursy z nagrodami.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Gdzie i kiedy?

Miejsce: Zamek Tenczyn
Data i godzina: 24 sierpnia 2019 r.
Szczegóły: dybow-nieszawa.org.pl

Kalendarz i mapa wydarzeń historycznych

Zobacz więcej ciekawych wydarzeń historycznych w naszym kalendarzu, w którym zebraliśmy mnóstwo informacji o terminach tegorocznych: rekonstrukcji, turniejów, pokazów, festiwali, zlotów i innych imprez historycznych. Tam też znajduje się udostępniona mapa, na której zaznaczyliśmy lokalizacje wszystkich zebranych przez nas wydarzeń. Dzięki mapie łatwo znajdziesz ciekawe wydarzenie historyczne w Twojej okolicy.

Patronaty i promocja

Wszystkich organizatorów przedsięwzięć historycznych zapraszamy do zakładki patronat medialny. Znajdują się tam informacje o tym jak zgłosić nam historyczne imprezy, które chcielibyście by nasz portal objął swym patronatem medialnym. Niezależnie od patronatu możecie wysyłać nam informacje o imprezach, zdjęcia lub relacje z wydarzeń, które chętnie opublikujemy. O wydarzeniach możecie także powiadomić nas na dedykowanej temu grupie na Facebooku.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz