Zioła i czarownice na Zamku w Chęcinach 2019


Takiego wydarzenia na Zamku Królewskim w Chęcinach jeszcze nie było! Już 24 i 25 sierpnia 2019 r. przylecą na swoich miotłach najprawdziwsze czarownice! Poprowadzą warsztaty zielarskie, a nawet nauczą latać chętnych śmiałków. Każdy, kto przyjdzie w przebraniu czarownicy dostanie też specjalny upominek.  

Będzie się działo w ostatni wakacyjny weekend na Zamku Królewskim w Chęcinach! W sobotę i w niedzielę odbędzie się impreza pod hasłem „Zioła i czarownice”. W jej ramach zorganizowane zostaną między innymi warsztaty zielarskie. - Przy herbach na dziedzińcu górnym naszej warowni stanie stoisko z ziołami i magicznymi miksturami. Nie zabraknie też opowieści o wiedźmach i ich magicznych wyczynach – zapowiada Monika Majchrzyk, dyrektor Zamku Królewskiego w Chęcinach.

Na tym jednak nie koniec niespodzianek, jakie będą czekać na wszystkich gości w ostatni wakacyjny weekend. Przybyłe w tym czasie czarownice będą nie tylko zdradzały sekrety ziół, eliksirów i wywarów, ale nauczą nawet latać wszystkich chętnych. – Magiczne miotły będą rozstawione na dziedzińcach zamkowych. Będzie można wybrać sobie jedną i zgłosić się na kurs nauki latania, który poprowadzi prawdziwa mistrzyni latania wśród czarownic – zachęca dyrektor, Monika Majchrzyk.

Warsztaty zielarskie, nauka latania na miotle, a także tańce i swawole z czarownicami na podeście bez wątpienia umilą zwiedzanie chęcińskiej warowni. Warto też dodać, że każdy, kto w dniach 24 i 25 sierpnia przyjdzie tu w przebraniu czarownicy otrzyma specjalną niespodziankę. - Zamek w Chęcinach zawsze warto odwiedzić, bo mamy tu mnóstwo atrakcji, a bez wątpienia ostatni wakacyjny weekend zapowiada się wyjątkowo. Już dziś serdecznie wszystkich zapraszam – podkreśla burmistrz Gminy i Miasta Chęciny, Robert Jaworski.

Gdzie i kiedy?

Miejsce: Zamek w Chęcinach
Data i godzina: 24-25 sierpnia 2019 r.
Szczegóły: zamek.checiny.pl

Kalendarz i mapa wydarzeń historycznych

Zobacz więcej ciekawych wydarzeń historycznych w naszym kalendarzu, w którym zebraliśmy mnóstwo informacji o terminach tegorocznych: rekonstrukcji, turniejów, pokazów, festiwali, zlotów i innych imprez historycznych. Tam też znajduje się udostępniona mapa, na której zaznaczyliśmy lokalizacje wszystkich zebranych przez nas wydarzeń. Dzięki mapie łatwo znajdziesz ciekawe wydarzenie historyczne w Twojej okolicy.

Patronaty i promocja

Wszystkich organizatorów przedsięwzięć historycznych zapraszamy do zakładki patronat medialny. Znajdują się tam informacje o tym jak zgłosić nam historyczne imprezy, które chcielibyście by nasz portal objął swym patronatem medialnym. Niezależnie od patronatu możecie wysyłać nam informacje o imprezach, zdjęcia lub relacje z wydarzeń, które chętnie opublikujemy. O wydarzeniach możecie także powiadomić nas na dedykowanej temu grupie na Facebooku.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz