Bogowie Wojny – wyjątkowa rekonstrukcja historyczna w Lublinie


Już za niecały miesiąc 20 września 2019 roku na stadionie Arena Lublin odbędzie się największy w Polsce spektakl rekonstrukcji historycznych - Bogowie Wojny. Historia o korzeniach Europy zostanie opowiedziana w III aktach przez ponad 200 aktorów – najlepszych rekonstruktorów ze Starego Kontynentu.  

Materiały organizatora

Wydarzenie odbędzie się w ramach Festiwalu Historii bez Liku. Program zakłada m.in. Targi Książki i Prasy Historycznej (18-20 września w Centrum Spotkania Kultury, wstęp bezpłatny) czy atrakcje w specjalnie zaaranżowanej wiosce historycznej, która stanie tuż nad rzeką na Błoniach przy Arenie Lublin (20-21 września).

Punktem kulminacyjnym Festiwalu Historii bez Liku będzie spektakl rekonstrukcji historycznych, który przygotowywany jest przez dwie grupy historyczne znane w całej Europie: Hellas et Roma oraz Legio XXI Rapax.

Bogowie Wojny to opowieść o tym, jak wykuwała się historia naszego świata w epoce Antyku oraz Średniowiecza. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć m.in.:
- zapierające dech w piersiach starcie rzymskiego legionu z okresu wczesnego cesarstwa (II poł. I wieku n.e.) z wojownikami germańskimi, a następnie prawdziwe oblężenie przez Rzymian germańskiej osady,
- pełną zwrotów akcji walkę gladiatorów podczas wiernie zrekonstruowanych rzymskich igrzysk,
- XIII-wieczny turniej rycerski z widowiskową oprawą (m.in. pokaz żonglowania chorągwiami), w którym naprzeciwko siebie stanie aż 8 trzyosobowych pocztów. Walki, oblężenia i turnieje odbędą się w akompaniamencie muzyki granej na żywo.

Dodatkowo atmosferę podsyci zespół bębniarzy odgrywający swoje partie w scenach walki. Całość uzupełni widowiskowa gra świateł.

Bogowie Wojny to wyjątkowe wydarzenie dla miłośników historii i nie tylko. Zachęcamy do przyjścia na widowisko z całą rodziną – specjalnie dla dzieci przygotowaliśmy bilety ulgowe. A dla dorosłych tylko do 25 sierpnia, w ramach Bitwy o Promocje, bilety normalne w okazyjnej cenie po 20% rabacie, który można otrzymać, wpisując przy zakupie hasło BITWA.

Więcej informacji o Żywej Lekcji Historii
https://historiibezliku.pl/bilety/
Bilety na Bogów Wojny
https://tobilet.pl/events/spektakl-rekonstrukcji-historycznych/
Więcej informacji o Festiwalu Historii bez Liku
www.historiibezliku.pl 

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz